Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

RSU Konfūcija centra audzēkņi godam pārstāv Latviju Ķīnā

  • Raksts
  • Foto
Foto: Publicitātes foto

Šoruden Latvija pirmoreiz piedalījās ķīniešu valodas konkursā Ķīniešu valodas tilts vidusskolēniem, kas tika rīkots jau sesto reizi. Mūsu valsti tajā pārstāvēja trīs Rīgas Stradiņa universitātes Konfūcija centra audzēkņi un vidusskolniece no Rīgas Kultūru vidusskolas. Konkurss norisinājās Ķīnā no 20. oktobra līdz 4. novembrim, tajā piedalījās 124 dalībnieki no 62 pasaules valstīm no pieciem kontinentiem. Latvijas grupu vadīja Konfūcija centra pasniedzēja Zane Breice.

Konkurss bija sadalīts četrās kārtās – ķīniešu valodas un Ķīnas kultūras zināšanu tests, runas un priekšnesuma demonstrējumi, Ķīnas tradicionālo spēļu un deju apguves sacensības un ziedu kārtošanas sacensības. RSU audzēkņi konkursā guva lieliskus panākumus. Laimonis Rozenbergs ieguva specbalvu par lielāko progresu ķīniešu valodas apguvē, kā balvu saņemot apmaksātu mācību gadu Ķīnā, savukārt Diāna Ērgle balvā saņēma pusgada mācības Ķīnā un konkursa noslēguma koncertā uzstājās ar solo priekšnesumu, kuru pārraidīja Centrālās Ķīnas televīzijas kanāls CCTV.

Konkursa dalībniekiem tika dota iespēja viesoties tradicionālā ķīniešu ģimenē, kā arī vidusskolā, kur kopā ar ķīniešu skolēniem viņi apguva tādus priekšmetus kā pasaules kultūru atšķirības un Ķīnas tradicionālā dzeja, un starpbrīdī piedalījās obligātajā rīta vingrošanas pasākumā. Tika arī organizētas meistarklases kaligrāfijā, tradicionālajā papīra izgriešanas tehnikā un Pekinas operas masku apgleznošanā. Konkursa norises vietā par tradīciju ir kļuvusi koku stādīšana. Savu pirmo koku Kuņminā iestādīja arī Latvijas pārstāvji!

Konkursam bija arī plaša kultūras programma: Ķīnas galvaspilsētā Pekinā tika organizētas ekskursijas uz Lielo Ķīnas mūri, Aizliegto pilsētu, imperatora vasaras rezidenci Ihejuaņu, izbrauciens ar velorikšu pa Pekinas tradicionālajām ieliņām hutuniem, Pekinas olimpisko spēļu centra apciemojums. Konkursa norises vietā – Juņnaņas provinces Kuņminas pilsētā – konkursanti apmeklēja Pekinas operu, Ķīnas tradicionālās mūzikas koncertu un Ķīnas cīņas mākslas paraugdemonstrējumus.

0 Komentāri