Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Apreibināšanās ar kolektīvu» klubā «Nabaklab»

  • Raksts
  • Foto
Foto: Publicitātes foto

Piektdien, 13.decembrī, plkst. 18.00 Latvijas Universitātes (LU) radio NABA klubā «Nabaklab» notiks Latvijas Laikmetīgās mākslas centra organizēts sarunu vakars «Apreibināšanās ar kolektīvu», kas noslēdz nīderlandiešu mākslinieces Annas Hūtjes (Anna Hoetje) izstādi «Pagrieziens!» Latvijas Universitātē.  

Sarunās piedalīsies Ilze Mažāne, horeogrāfe un XV Deju svētku virsvadītāja, Ivars Ijabs, politologs un LU docents, psihoterapeits Andis Geste, izstādes kuratore Ieva Saulīte, Zane Zajančkauska un citi. Sarunas dalībnieku uzmanības lokā ir jautājums, kas mūs kā indivīdus vilina kolektīvā pieredzē. Kāpēc iespēja «kļūt par skrūvīti lielākā mehānismā» sniedz ekstātisku pieredzi Dziesmu un deju svētku laikā, rokkoncertā, hokeja tribīnēs, bet šķiet mazāk iedvesmojoši lielā uzņēmumā? Vai mūsdienās iespējama labprātīga identificēšanās ar kolektīvu, neizmantojot to komerciāliem vai ideoloģiskiem mērķiem?

Par ierosinājumu sarunām kalpo nīderlandiešu mākslinieces Annas Hūtjes izstāde «Pagrieziens!», kas vēl līdz 13.decembrim apskatāma Latvijas Universitātes ēkā, Raiņa bulvārī 19. Autore pētījusi masu kustības, strādājot pie cita darba – dokumentālā video «Tas bija grūti / to vajadzētu atjaunot». Iedvesmojoties no radītā materiāla, māksliniece sadarbībā ar vācu horeogrāfi Heiki Hennigu (Heike Henning) pēcāk radīja horeogrāfiju-iestudējumu, kurā ietvertas atsauces uz dažādām masu kustībām – masu paniku, zibakcijām (flashmob), militārām parādēm u.c. Abu mākslinieču radītais uzvedums, piedaloties simt piecdesmit brīvprātīgiem dalībniekiem, notika Leipcigā, stadionā, kas sociālisma laikā bijusi nozīmīga vieta propagandistiskai masu vingrošanas tradīcijai, savukārt mūsdienās kļuvusi par izteikti komerciālu «RED BULL» arēnu. Izstādē «Pagrieziens!» aplūkojama video instalācija ar kadriem, kas fiksēti gan no putna lidojuma, gan dalībnieku mobilajos telefonos. Papildus iekļautas arī ainas no uzveduma sagatavošanas un mēģinājuma procesa. Izstādes atklāšanas vakarā bija skatāma arī autores Annas Hūtjes performance.

Sarunas vakara norises vieta ir klubs «Nabaklab», Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 12, savukārt Annas Hūtjes izstāde apskatāma katru darba dienu no plkst. 9.00 līdz 18.00 Open atpūtas zonā 1.stāvā, Raiņa bulvārī 19 (vēl līdz 13.decembrim).

0 Komentāri