Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sākas pieteikšanās «ZZ Čempionātam 2013». Svarīgs prāts un spēks

  • Raksts
  • Foto
Arī Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis atzīst, ka jauniešu dažādajām interesēm atbilstošu nodarbju piedāvāšana ir būtisks priekšnosacījums kvalitatīvai izglītības sistēmai. | Foto: Publicitātes foto

13. martā ar radošo sporta stundu Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā «Zelta Zivtiņa» sadarbībā ar jauniešu organizāciju Avantis atklāja jau septītās Latvijā vērienīgākās skolēnu prāta un sporta spēles «ZZ Čempionāts 2013». Šogad sacensības tiks veltītas Spēkam un Prātam – diviem elementiem, kuru mijiedarbība ir svarīga skolēnu vispusīgai attīstībai. 

«Tradīciju rīkot «ZZ Čempionātu» esam saglabājuši jau septiņus gadus. Tas nebūtu iespējams bez pašu skolu un skolēnu atsaucības. Pērn čempionātā pieteicās aptuveni 60 000 tūkstoši skolēnu no visas Latvijas, un mēs ticam, ka dalībnieku skaits turpinās pieaugt. Mūsu mērķis ir ne tikai veicināt skolēnu fiziskās aktivitātes un sniegt iespēju pavadīt brīvo laiku kopā, bet arī aicināt ikvienu apzināties savu potenciālu. Jo īpaši tāpēc, ka pašlaik pietiekama fiziskā aktivitāte ikdienā ir tikai 20% skolēnu* un to brīvā laika pavadīšana bieži vien saistās ar mazkustīgumu, piemēram, stundām ilgu laika pavadīšanu pie datora,» skaidro Tele2 valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.

Arī Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis atzīst, ka jauniešu dažādajām interesēm atbilstošu nodarbju piedāvāšana ir būtisks priekšnosacījums kvalitatīvai izglītības sistēmai: «Cilvēka zināšanu līmeni un attieksmi pret apkārt notiekošo veido ne tikai mācību stundu laikā apgūtais, bet arī dažādā pieredze, ko var gūt ārpus skolas. «ZZ Čempionāta» līdzšinējie panākumi lieliski parāda, ka jauniešiem ir interese par aktīvu un lietderīgu brīvā laika pavadīšanu – nepieciešams tikai sniegt šādu iespēju! Tāpēc arī Izglītības un zinātnes ministrija aktīvi līdzdarbojas dažādos interešu izglītības projektos, lai veicinātu šādu iespēju pieejamību visā Latvijā.»

Pieteikt savu klasi čempionātam iespējams līdz 10. aprīlim, reģistrējoties mājas lapā «zzcempionats.lv». Lai kvalificētos «ZZ Čempionāta» pusfinālu sacensībām, skolēniem būs jāveic mājasdarbs - jādemonstrē radoša pieeja un jārada pilnīgi jauns sporta veids, kurā apvienots kā prāta, tā arī spēka treniņš. Tāpēc sacensību ieskaņā tautā iemīļoti sportisti un mūziķi viesosies vairākās Latvijas skolās, lai vadītu radošās sporta stundas skolēniem un atbalstītu tos mājasdarba izpildē.

Pieteikšanās «ZZ Čempionātam 2013»

«ZZ Čempionāts 2013» ir veltīts Spēka un Prāta savstarpējai mijiedarbībai. Kā ierasts čempionāts norisināsies trīs posmos un dalībnieki startēs trīs klašu grupās: 4. - 5., 6. - 8. un 10. - 11. klases.

Labākie mājasdarbu veicēji tiksies pusfinālos – 30. aprīlī Daugavpilī, 3. maijā Madonā, 7. maijā Dobelē, 10. maijā Kuldīgā un 14. maijā Rīgā. Pusfinālos piedalīsies radošākās klases, kas kopā ar klasesbiedriem radīs un laikus iesniegs mājasdarba uzdevumu. Pusfinālu spēcīgākās un atjautīgākās klases piedalīsies lielajā finālā 2. jūnijā Rīgā.

Tām klasēm, kas pusfinālā netiks, tiks dota otra iespēja – izpildot čempionāta uzdevumu mājas lapā jeb piedaloties «Online ZZ Čempionātā», labākajām klasēm katrā vecuma grupā būs otra iespēja saņemt ceļazīmi uz lielo finālu Rīgā.

Skolu tūre – Radi savu sporta veidu:

Līdz ar pieteikšanās sākumu «ZZ Čempionātam 2013», sabiedrībā pazīstami sportisti un mūziķi dosies skolu tūrē Radi savu sporta veidu, kuras ietvaros dažādās Latvijas skolās līdz pat aprīļa vidum viņi vadīs radošās sporta stundas, parādot skolēniem pašu radītos sporta veidus. Skolu tūres ietvaros sportisti un mūziķi centīsies iedvesmot skolēnus mājas darba izpildei un dalīsies savā pieredzē.

Šogad par čempionāta vēstnešiem kļuvuši bobslejists Oskars Melbārdis, autosportists Haralds Šlēgelmilhs, šķēpmetēja Līna Mūze, vieglatlēte Laura Ikauniece, mūziķi Māra Upmane-Holšteine un Valters Frīdenbergs, kā arī Dailes teātra aktieris Gints Andžāns.

Par ZZ Čempionātu:

Tā ir lieliska tradīcija, kas aizsākusies 2007. gadā un ik gadu tā dalībnieku skaits ir turpinājis augt. 2012. gadā čempionātam pieteicās jau 1900 klases, apvienojot aptuveni 60 000 skolēnu. Kopumā pērn «ZZ Čempionātā» piedalījās vairāk nekā 85% Latvijas skolēnu no 4.- 8. un no 10.-11. klasēm, kuras saskaņā ar nolikumu piedalās sacensībās.

Šogad čempionātu vadīs atraktīvā TV seja Ketija Šēnberga un Ielu vingrošanas aizsācējs Latvijā Kaspars Zlidnis, kuri rūpēsies par to, lai cīņa par erudītākās un sportiskākās klases titulu noritētu godprātīgi un būtu kā lielisks piedzīvojums, ko atcerēties ikvienam dalībniekam.

Šī gada uzvarētājiem sarūpētās balvas:

1.vieta visām klašu grupām: CTM velosipēdi visai klasei.

2.vieta visām klašu grupām: SAMSUNG mobilie viedtelefoni visai klasei.

3.vieta visām klašu grupām: biļetes uz Lana Del Ray koncertu visai klasei.

0 Komentāri