Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Anda Rožukalne: «Kam pieder Latvijas mediji?»

Foto: Publicitātes foto

Ceturtdien, 28.novembrī svinīgi tiks atvērta Rīgas Stradiņu universitātes asociētās profesores Andas Rožukalnes grāmata «Kam pieder Latvijas mediji?», kas analizē Latvijas mediju sistēmu un atklāj ietekmīgāko mediju īpašnieku darbības principus.

Grāmata «Kam pieder Latvijas mediji?» ir pirmais izdevums latviešu valodā, kurā, analizējot Latvijas mediju sistēmas galvenās likumsakarības, apkopota vispusīga informācija par Latvijas mediju dibinātājiem un vadītājiem no 1991.gada līdz 2013.gadam. Mediju īpašnieku statuss un stratēģijas ir svarīgas plašākā kontekstā, tāpēc šajā monogrāfijā atspoguļota Latvijas mediju darbība, izvērtējot gan mediju tirgus faktorus, žurnālistikas pieejas, mediju regulāciju, politisko partiju ietekmi uz mediju saturu, mediju īpašnieku mērķus, biznesa modeļus un citus būtiskus faktorus. Autore 351 grāmatas lapaspusē lasītājam atklāj, kas ir aktīvākie un ietekmīgākiem Latvijas mediju īpašnieki, jo viņu darbība nosaka mediju vides kvalitāti.

«Īpašnieki ir mediju sistēmas mugurkauls. Latvijā plašsaziņas līdzekļu attīstības prioritātes nosaka apmēram 30 cilvēki. Bet Latvijas mediju sistēma ir ļoti dinamiska; jau pašlaik sākušās tās pārmaiņas. Tas nozīmē, ka nākamā grāmata par mediju īpašniekiem būs atšķirīga un tajā būs citi galvenie varoņi,» saka Anda Rožukalne.

Atsevišķas grāmatas nodaļas veltītas ziņu aģentūru darbam, laikrakstu un žurnālu izdevējiem, raidorganizāciju dibinātājiem, lielāko interneta ziņu portālu un populārāko vietņu nozīmei Latvijas informācijas vidē.

Grāmatas recenzenti ir profesors Tairons Šovs (Tyrone Shaw), Johnson State College, Vermonta, ASV, Mihails Glovackis (Michal Glowacki), Varšavas Universitātes Žurnālistikas institūts, Žurnālistikas un politikas zinātnes fakultāte, Polija.

Grāmatu izdevis «Apgāds «Zinātne»». Tā nākusi klajā ar Frīdriha Eberta fonda un Rīgas Stradiņa universitātes atbalstu.

Kā jau ir ticis ziņots, šī gada maijā nāca klajā Andas Rožukalnes e-grāmata «Latvia’s media owners. A monograph on Latvia’s media system and the most important owners thereof», kas digitālā formā pieejama Amazon.com un iTunes, kā arī citos elektronisko grāmatu veikalos. Latviski izdotā grāmata ir papildināts angļu valodā iznākušais izdevums.

0 Komentāri