Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas Augstskolu profesoru asociācijas paziņojums

Foto: Evija Trifanova/LETA

Latvijas Augstskolu profesoru asociācijas valde 8.aprīlī izskatīja un atbalstīja Augstākās izglītības padomes izstrādāto Latvijas augstākās izglītības un augstskolu attīstības nacionālās koncepcijas 2013.-2020. gadam projektu.

Latvijas Augstskolu profesoru asociācijas valde uzskata, ka koncepcijā piedāvātie risinājumi augstākās izglītības finansēšanas, augstākās izglītības institūciju iekšējās un ārējās pārvaldes, augstākās izglītības strukturālās sistēmas un tipoloģijas, un augstākās izglītības modernizācijas jomās ļaus sasniegt tajā noteikto mērķi - tādas AI sistēmas izveidi, kura iekļaujoties Eiropas kopējā augstākās izglītības telpā, vienlaikus sekmētu Latvijas valsts un tautsaimniecības konkurētspējīgu attīstību.

Latvijas Augstskolu profesoru asociācijas valde uzsvēra, ka Koncepcija, kuras izstrādē bija iesaistīts plašs augstākās izglītības nozares pārstāvju loks, šobrīd ir galvenais Latvijas augstākās izglītības politikas plānošanas dokuments, ar kuru ir jāsaskaņo visi pārējie politikas plānošanas dokumenti, tai skaitā IZM izstrādātais augstākās izglītības reformu plāns.

LAPA vārdā priekšsēdētāja

Akadēmiķe Baiba Rivža

0 Komentāri