Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Uzzini visu par bērnu adoptāciju Latvijā

http://www.flickr.com/photos/aarongilson/ | Foto: <a href="http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en ">CC Licence</a>

Šodien Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Bērnu un pusaudžu Uzticības tālrunis 116111 uzsāk ikgadējo akciju «Uzticības tālrunis audžuģimenēm», kuras laikā audžuvecāki tiek aicināti zvanīt Uzticības tālrunim, lai saņemtu profesionālu psiholoģisku atbalstu, risinot psiholoģiskas problēmas attiecībās ar bērniem, informēja LM Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brīvmane.

Akcija notiks divas dienas, līdz rītdienas 12.jūnija plkst.23, un zvanītāji varēs konsultēties par bērna adaptāciju ģimenē, konfliktsituāciju risināšanu, bērnu savstarpējām attiecībām, uzvedības problēmām un citiem jautājumiem.

Uzticības tālruņa konsultanti ir psihologi, kuri uzklausīs, sniegs atbalstu un kopīgi ar zvanītāju meklēs piemērotākos risinājumus grūtā brīdī. Iepriekš audžuģimenēm rīkotajās Uzticības tālruņa akcijās izplatītākie sarunu temati bija savstarpējās attiecības ar vecākiem, brāļiem un māsām, bērnu attiecības skolā ar vienaudžiem un pedagogiem, partnerattiecības, kā arī fiziska, emocionāla vai seksuāla vardarbība ģimenē, izglītības iestādē vai citur.

Uzticības tālruņa psihologi ir konsultējuši jautājumos par fizioloģisko attīstību, seksuālajām attiecībām un higiēnu, emocionālajām problēmām - bezspēcību, aizvainojumu, bailēm, dusmām, kaunu, vientulību, zaudējumu, vainas sajūtu, pašvērtējumu, depresīvu garastāvokli, autoagresiju, ēšanas traucējumiem, suicīdu.

Uzticības tālrunis 116111 ir bezmaksas tālruņa līnija, zvanot gan no fiksētā, gan mobilā telefona. Tālruni var sazvanīt katru darba dienu no plkst.8 līdz plkst.23, sestdienās no plkst.8 līdz plkst.22, bet svētdienās - no plkst.10 līdz 22.

LETA jau ziņoja, ka 3.jūnijā noslēdzās Uzticības tālruņa akcija «Redzi, dzirdi? Nepaliec vienaldzīgs!», kuras laikā bērni, pusaudži un arī pieaugušie varēja ziņot par vardarbības gadījumiem, kā arī saņemt psiholoģisku palīdzību un atbalstu. Akcijas laikā tālrunis saņēma 1972 zvanus.

Akcijas laikā tika saņemta informācija par septiņiem iespējamiem smagākiem vardarbības gadījumiem, kas saistīta ar fizisku un emocionālu vardarbību ģimenē, kā arī seksuālu vardarbību no svešu cilvēku puses. Šos gadījumus pašlaik izmeklē Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija.

0 Komentāri