Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgā ar dažādiem pasākumiem cer stiprināt ģimenes

Foto: Ieva Čīka/LETA

Šodien Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejā atbalstīts Labklājības departamenta un citu institūciju speciālistu izstrādātā rīcību plāna koncepcija «Ģimenei draudzīga Rīga», kas līdz 2016.gadam paredz īstenot dažādus uz ģimenes stiprināšanu vērstus pasākumus.

Komitejas priekšsēdētāja Olga Veidiņa (SC) klāstīja, ka jau drīzumā tiks sludināts konkurss ģimeņu saliedēšanas programmai. Viņa stāstīja, ka Latvija ir trešā valsts Eiropā šķirto laulību ziņā, tādēļ jau šogad no Labklājības departamenta programmas «Ģimeņu atbalsta pasākumu īstenošana» aptuveni 3000 tiks novirzīti laulāto samierināšanai.

Veidiņa skaidroja, ka pēdējā laikā ir novērojama tendence, ka vecmāmiņas, kuras audzina pusaudžus, vairs netiek galā ar saviem pienākumiem, tādēļ šos bērnu no ģimenēm nepieciešams izņemt. Bērnu audzināšana vecvecākiem uzticēta, jo paši vecāki devušies peļņā uz ārzemēm.

Rīcības plāns paredz arī daudz citu pasākumu, kas Rīgu padarītu ģimenēm draudzīgāku. Līdz šā gada beigām iecerēts sagatavot priekšlikumus ģimenes atbalsta programmai «Rīdzinieka karte», kā arī līdz 2014.gada beigām attīstīt zīmolu un rīkot konkursus «Ģimenei draudzīga vide» Rīgas uzņēmumos, piesaistot privātos partnerus.

Tāpat tiek rosināts no 2014.gada piešķirt daudzbērnu ģimenēm - bērniem un vecākiem - brīvbiļetes sabiedriskajā transportā. Lai kompensētu negūtos ieņēmumus pašvaldības SIA «Rīgas satiksme», pašvaldībai brīvbiļetēm būtu jāparedz aptuveni 791 000 latu gadā, liecina uzņēmuma aprēķini.

Pēc saistošo noteikumu grozījumiem un finansējuma nodrošināšanas tiks sagatavoti priekšlikumi, paredzot 100% atlaidi abiem vecākiem, sākot no trīs bērniem ģimenē.

Tāpat Rīgas dome tuvāko trīs gadu laikā plāno ik gadu palielināt vietu skaitu pirmsskolas izglītības iestādēs par vismaz 500 vietām, tostarp sadarbībā ar privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm.

Kā ziņots, paredzēts jau no šā gada finansēt bērniem no daudzbērnu ģimenēm iespēju bez maksas apgūt profesionālās ievirzes programmas sportā, mūzikā un mākslā, kā arī līdz šā gada beigām izstrādāt priekšlikumus par finansējuma piešķiršanu daudzbērnu ģimenēm mācību līdzekļu iegādei. Savukārt, sākot ar 2014.gadu, iecerēts finansiāli atbalstīt bērnu no maznodrošinātām, trūcīgām un daudzbērnu ģimenēm dalību sporta sacensībās vai kultūras konkursos ārpus Rīgas.

No nākamā gada līdz 2016.gadam iecerēts attīstīt pagarinātās dienas grupas skolās un ārpusklašu nodarbību piedāvājumu sākumskolas skolēniem, izveidojot papildu un pilnveidojot pagarinātās dienas grupas, lai nodrošinātu bērnu pieskatīšanu un lietderīgu nodarbināšanu līdz plkst.18. Savukārt 2015. un 2016.gadā paredzēts izveidot četras bērnu pieskatīšanas un rotaļu istabas vakarskolās.

Rīcības plānā paredzētas arī vairākas aktivitātes ģimeņu atbalstam. Koncepcija paredz jau no šā gada bez maksas organizēt izglītojošus pasākumus vecākiem dažādu dzīves un sociālo prasmju pilnveidošanai ģimenēm ar bērniem, piemēram, saskarsmes iemaņu veidošanā, bērnu audzināšanā, bērnu brīvā laika organizēšanā un talantu attīstībā, ģimenes budžeta plānošanā un par citiem jautājumiem. Tāpat no šā gada trešā ceturkšņa plānots attīstīt speciālistu asistētas vecāku atbalsta un pašpalīdzības grupas par aktuāliem kopīgiem problēmjautājumiem.

No nākamā gada papildu apmācības tiks organizētas arī pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem, lai pilnveidotu viņu kompetenci darbā ar pieaugušajiem un bērniem

Katru gadu iecerētas aktivitātes, kuru mērķis ir popularizēt tēva lomu ģimenē un bērna dzīvē. Projektu gaitā plānots īstenot pasākumus un sabiedrības informēšanas kampaņas par tēva lomu ģimenē. Tāpat plānots organizēt dažādus ģimenes dienu pasākumus, attīstot organizāciju un dažādu sabiedrisko veidojumu partnerības principu, rīkot pasākumus, popularizējot labās prakses piemērus un attīstot Rīgu kā ģimenei draudzīgu pilsētu. Iecerēts izdot informatīvus materiālus ģimenēm vecāku prasmju attīstīšanai un ģimenisko vērtību stiprināšanai, kā arī veikt jauniešu neformālo izglītošanu par ģimenes vērtībām.

0 Komentāri