Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bērnu bezmaksas vakcinācija pret ērču encefalītu

Foto: Evija Trifanova/LETA

Šogad valsts apmaksāta vakcinācija pret ērču encefalītu tiek nodrošināta bērniem 24 Latvijas novados un kopumā plānots vakcinēt 29 061 bērnu, informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Bezmaksas vakcināciju var saņemt bērni vecumā no viena līdz 18 gadiem, kuri deklarēti kādā no šiem novadiem: Alsungas, Pāvilostas, Dundagas, Ventspils, Engures, Lubānas, Baldones, Pārgaujas, Kārsavas, Kuldīgas, Rojas, Kocēnu, Sējas, Jaunpiebalgas, Rugāju, Kandavas, Talsu, Mērsraga, Aizputes, Krimuldas, Durbes, Raunas, Rucavas vai Ciblas novadā.

Kā skaidro SPKC, minētajās teritorijās saskaņā ar epidemioloģiskās uzraudzības datiem ir visaugstākā saslimstība ar ērču encefalītu. Lai vakcinētos pret bīstamo infekcijas slimību, jādodas pie ģimenes ārsta, kura pamatprakse atrodas kādā no šīm teritorijām.

SPKC atgādina, ka teritorijas ar visaugstāko saslimstības līmeni, kurās 2013.gadā tiek nodrošināta bērnu bezmaksas vakcinācija pret ērču encefalītu tika noteiktas, veicot epidemioloģiskās uzraudzības datu analīzi par saslimstību ar ērču encefalītu piecu gadu periodā - no 2008.gada līdz 2012.gadam.

0 Komentāri