Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bagātu vecāku bērniem biežāk ir garīgās veselības problēmas

Foto: <a target="_blank" href="http://www.flickr.com/people/hto2008/">hto2008</a>, <a target="_blank" href="http://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/">CC BY-NC 2.0</a>

Turīgu vecāku bērni izjūt pārmērīgu spiedienu gūt panākumus dzīvē, kas palielina garīgās veselības problēmu riskus, secinājuši amerikāņu psihologi.

Ģimenēs, kurās gada ienākumi pārsniedz 150 000 ASV dolārus (78 450 latus) gadā, bērni no trauksmes un depresijas cieš divreiz biežāk nekā ģimenēs ar mazākiem ienākumiem.

Turīgās ģimenēs pusaudžu vidū arī ir izplatītāki ēšanas traucējumi, narkotiku lietošana, neirozes un autoagresija.

Pēc ekspertu novērtējuma, turīgu vecāku atvases izjūt nemitīgu spiedienu gūt panākumus gan skolā, gan ārpus mācību aktivitātēs, kas palielina stresa līmeni.

Amerikāņu psihologu veiktā pētījumā atklājies, ka daudziem bērniem ir lielas grūtības sadzīvot ar turīgo un finansiāli veiksmīgo vecāku vēlmēm un cerībām par viņu nākotni.

Spiedienu gūt panākumus viņi izjūt arī skolā, no sporta treneriem un pat saviem draugiem, dzīvojot nemitīgās bailēs no izgāšanās vai neveiksmes.

0 Komentāri