Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Meita mani nosauca par resnu: Māmiņas atbilde dzirdētajam iedvesmo citus

Foto: Instagram.com/allisonkimmey/

Nedomājot neko ļaunu, bērni var skaļi pateikt lietas, kuras mēdz cilvēku aizskart līdz sirds dziļumiem. Lielākā daļa vecāku atbild ar kādu skarbāku frāzi, sabar bērnu par pateikto un turpina iesākto. Tomēr, vai tas ir pareizi? Vai šādā veidā bērns saprot, kāpēc tieši viņš pateicis kaut ko aizskarošu.

Kāda apaļīgā māmiņa Elisona Kimija (Allison Kimmey) sociālajā vietnē «Instagram» publicējusi fotogrāfiju ar savu meitiņu, pie kuras vēsta, ka viņas bērns nosaucis viņu par resnu.

Elisonu šī frāze neaizskāra, tomēr viņa arī nesāka klaigāt uz meitu, sakot, ka tā teikt nedrīkst. Tā vietā viņa meitai izskaidroja situāciju.

«Patiesībā ir tāda, ka es neesmu resna. Neviens nav resns. Tas nav nekas tāds, kas tu vari būt. Tomēr man ir tauki. Mums visiem ir tauki. Tie pasargā mūsu muskuļus un kaulus un palīdz organismam sagādāt enerģiju,» savai meitai skaidrojusi Elisona. Māmiņa paskaidrojusi, ka citiem cilvēkiem tauki ir vairāk, bet citiem mazāk, taču tas nenozīmē, ka kāds cilvēks tāpēc ir labāks par otru.

«Ja es kaunināšu savus bērnus par šo vārdu teikšanu, tad es viņiem pierādīšu, ka šis vārds ir aizskarošs, ka būt resnam ir necienīgi, pretīgi un nevēlami,» sociālajā tīklā skaidro Elisona.

Lai arī viņa savās mājās un bērnu klātbūtnē citus cilvēkus par resniem nesauc, Elisona secinājusi, ka šo vārdu meita iemācījusies kaut kur citur. Tieši tāpēc māmiņa norāda, ka bērni ļoti daudz lietas iemācās no citiem - draugiem un viņu vecākiem, TV šoviem vai izdzirdot kādu sarunu. Savukārt vecāku uzdevums ir tam visam sekot līdzi un izrunāt, kā arī paskaidrot bērniem šo vārdu īsto nozīmi, neturpinot negācijas.

Piecu dienu laikā Elisonas fotogrāfija izpelnījusies ievērojamu popularitāti.

Sociālo tīklu lietotāji pie publicētā attēla pauduši atzinību Elisonai sakot, ka viņa ar situāciju tikusi galā lieliski. Sievietes raksta, ka iedvesmojas no viņas sacītā un arī saviem bērniem vēlas mācīt līdzīgi.

 

My daughter called me fat today. She was upset I made them get out of the pool and she told her brother that mama is fat. I told her to meet me upstairs so we could chat. Me: "what did you say about me?" Her: "I said you were fat, mama, im sorry" Me: "let's talk about it. The truth is, I am not fat. No one IS fat. It's not something you can BE. But I do HAVE fat. We ALL have fat. It protects our muscles and our bones and keeps our bodies going by providing us energy. Do you have fat?" Her: "yes! I have some here on my tummy" Me: "that's right! So do I and so does your brother!" Her brother: "I don't have any fat, I'm the skinniest, I just have muscles" Me: "actually everyone, every single person in the world has fat. But each of us has different amounts." Her brother: " oh right! I have some to protect my big muscles! But you have more than me" Me: "Yes, that's true. Some people have a lot, and others don't have very much. But that doesn't mean that one person is better than the other, do you both understand? Both: "yes, mama" Me: "so can you repeat what I said" Them: "yes! I shouldn't say someone is fat because you can't be just fat, but everyone HAS fat and it's okay to have different fat" Me: "exactly right!" Them: "can we go back to the pool now?" Me: no 🤣🤣 __________________ Each moment these topics come up i have to choose how I'm going to handle them. Fat is not a bad word in our house. If I shame my children for saying it then I am proving that it is an insulting word and I continue the stigma that being fat is unworthy, gross, comical and undesirable. Since we don't call people fat as an insult in my household, I have to assume she internalized this idea from somewhere or someone else. Our children are fed ideas from every angle, you have to understand that that WILL happen: at a friends house whose parents have different values, watching a tv show or movie, overhearing someone at school- ideas about body image are already filtering through their minds. It is our job to continue to be the loudest, most accepting, positive and CONSISTENT voice they hear. So that it can rise above the rest. Give me a 🙌🏻 if this resonated w u! Just do you! Xoxo Allie

A post shared by ALLIE 🌸 Just Do You, Babe! (@allisonkimmey) on

2 Komentāri