Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pat dienu vecam zīdainim ir vajadzīga pase

«Ar vīru plānojām ceļojumu, un pēkšņi saslima viņa mamma, kas bija apsolījusies auklēt bērnu.

Nekas cits neatliek kā ņemt līdzi. Vai tiešām iespējams uztaisīt pasi nedēļas laikā, un cik tas mums maksās? Vai nepilnus 2 gadus vecam bērnam tik tiešām ir vajadzīga pase? Agrāk bērni tika rakstīti vienā no vecāku pasēm,» jautā Evita.

Kā noskaidrojām Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP), pase ir vajadzīga pat vienu dienu vecam zīdainim. Dokumentus pases izsniegšanai iesniedz un pasi saņem PMLP teritoriālajā nodaļā atbilstoši vecāku reģistrētajai dzīvesvietai vai atbilstoši pēdējai reģistrētajai dzīvesvietai.

Ja personas dzīvesvieta ir Rīgas pilsēta, dokumentus iesniedz un pasi saņem jebkurā Rīgas pilsētas nodaļā.

Ja personas reģistrētā dzīvesvieta ir ārpus Rīgas vai Rīgas rajona, tad iespējams pasi paātrinātā kārtībā noformēt arī PMLP Rīgas pilsētas teritoriālajās nodaļās (tālrunis uzziņām — 7219244). Līdz 15 gadu vecumam papīrus bērna ceļošanas dokumenta saņemšanai iesniedz viens no bērna vecākiem, bērnam klātesot.

Lai saņemtu pasi bērnam līdz 15 gadu vecumam, jāiesniedz šādi dokumenti:

dzimšanas apliecība;

divas fotokartītes;

iepriekšējā pase, ja tāda ir bijusi;

tēva vai mātes iesniegums pases saņemšanai.

Fotogrāfijām ir jāatbilst noteikumiem par pasēm, t.i., fotogrāfiju izmēriem jābūt 35x45 mm, tās izgatavotas ne senāk kā 3 mēnešus pirms dokumentu iesniegšanas, fotogrāfijā redzamā persona ir bez galvassegas un bez tumšām brillēm, persona ir pretskatā vai nelielā puspagriezienā, persona ir ar ikdienišķu sejas izteiksmi vai mazliet smaida. Nav derīgas momentfoto kabīnēs izgatavotas fotogrāfijas un, protams, pašu fotografētas bildes!

Ja pasi var gaidīt 20 dienas, tad valsts nodeva ir viens lats. Četru darba dienu laikā par dokumentu jāmaksā 11 latu. Ātrākais pases izgatavošanas termiņš ir 2 darba dienas, un tad tas maksā jau 26 latus. Atgādināsim, ka bērnam līdz 5 gadu vecumam pase ir derīga uz gadu vai vienu konkrētu ceļojumu.

Ja bērnam ir tēva uzvārds, bet mamma precoties uzvārdu nav mainījusi, savukārt tētis nebrauc līdzi, tad vēlams ceļojumā paņemt līdzi arī dzimšanas apliecību.

0 Komentāri