Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Japānā tulko bērnu šļupstus

Foto: Arturs Andžs

Iespējams, ka vistuvākajā nākotnē mazuļiem vairs nebūs jāmokās, lai izskaidrotu vecākiem savas vēlmes.

Japāņi nolēmuši radīt «bērnu šļupstu» tulkotājmašīnu. Šo brīnumaino darinājumu Japānas speciālisti grasās laist pārdošanā nākamā gada vidū. Nagasaki universitātes pētnieki patlaban apkopo bērnu raudas, smieklus, sejas izteiksmes un ķermeņa temperatūras pārmaiņas, lai iemācītos prognozēt mazuļu vēlmes. «Mēs šajā pētījumā ejam ļoti dziļi — cenšamies izprast bērnu jūtas, izmantojot skaitļus, piemēram, fiksējot attālumu no uzacīm līdz degungalam,» stāstīja Kazujuki Šinošara, viens no pētnieku grupas vadītājiem. «Tāpat mēs mēģinām noteikt, vai bērna raudu frekvence var liecināt par viņa vēlmi kaut ko pavēstīt apkārtējiem.» Pagaidām profesors Šinošara atsakās runāt par iegūtajiem eksperimentu rezultātiem, bet apgalvo, ka pirmie aparāta paraugi tikšot demonstrēti jau 2005. gada vasarā. Agregāta cena pēc tā laišanas apritē būšot 95 ASV dolāri.
Tiesa, kamēr vecāki priecājas, psihologi ir noskaņoti visai skeptiski. Pēc viņu domām, pašu bērna izpratne vecākiem pieaug līdz ar mazuļa sazināšanās mēģinājumu intensitāti, respektīvi, «jo vairāk klauvē, jo ātrāk sapratīs». Tokijas Bērnu attīstības centra psihologs Juko Iguči pateica tieši: «Man tas būs nopietns trieciens, ja vecāki sāks ar saviem mazuļiem kontaktēties, izmantojot tehniskus palīglīdzekļus».

0 Komentāri