Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vai bērnus vajag pērt?

Foto: Reinis Oliņš

Centrs «Dardedze» sācis mēnesi ilgu kampaņu pret bērnu fizisku sodīšanu — «Noliec siksnu!».

«Noliec siksnu!» mērķis ir mainīt Latvijā iesīkstējušo uzskatu, ka bērnu fiziska sodīšana — pēršana, iepļaukāšana, sapurināšana — ir adekvāts un pieņemams bērnu audzināšanas veids, kas ilgtermiņā neietekmē bērnu un vecāku attiecības.

Centra «Dardedze» vadītāja Agnese Megne akcijas atklāšanā norādīja, ka jebkāds sods bērnā izraisa vainas apziņu, bailes un kaunu. «Mūsu pieredze rāda, ka bērni ļoti detalizēti atceras, kādā veidā saņēmuši sodu, kurā vietā tas noticis, kāda bijusi siksna, cik ļoti tas sāpējis, taču gandrīz nekad neatceras iemeslus, par ko šis sods bijis,» uzsvēra Megne.

Kampaņas radošās idejas autors «DDB» izpilddirektors Andris Rubīns skaidroja, ka ar šo kampaņu vēlas atvērt acis tām Latvijas ģimenēm un tiem vecākiem, kas, atceroties padomju laikus un atsaucoties uz savu bērnību, joprojām uzskata, ka siksna vai kāds cits pēriena instruments ir labākais un efektīvākais audzināšanas līdzeklis.

0 Komentāri