Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mana bērna attīstības ceļš

Foto: Publicitātes foto

Izdevniecība «Jumava» izdevusi Monikas Alī grāmatu «Mana bērna attīstības ceļš».

Monikas Alī grāmata «Mana bērna attīstības ceļš» paredzēta to bērnu vecākiem un tuviniekiem, kuru attīstība jau kopš dzimšanas norit citādāk un kuru ikdiena, iespējams, pat visas dzīves garumā būs saistīta ar ārstu un terapeitu apmeklējumiem. Tie ir bērni, kuri pasaulē nākuši krietni agrāk pirms paredzētā laika vai kuriem konstatēts Dauna sindroms, Spina bifida, bērnu cerebrālā trieka, vai tādi, kuru attīstībā vērojami traucējumi, bet mediķi nav spējuši noteikt diagnozi.Šī grāmata nav kādas jaunas terapijas metodes prezentācija. Tekstā daudz vairāk tiek uzsvērta vajadzība pievērst uzmanību katra bērna īpašībām un terapeitiskajā aprūpē respektēt viņa personību. Visvieglāk tas īstenojams, ja priekšplānā izvirza medicīniski noteikta problēmbērna spējas un varēšanu, nevis defektus un nespēju.

Monika Alī dzimusi 1945. gadā. Kopš 1975. gada dažādās Berlīnes iestādēs viņa strādājusi ar tādiem bērniem, kuriem ir neiroloģiski vai psihomotori traucējumi. Viņa konsultē vecākus un dod padomus bērnu dienas centriem par bērnu ar īpašām vajadzībām integrācijas iespējām. 1989. gadā Alī kundze piedalījās «Pikleres biedrības kustību attīstības un integrācijas centra» izveidošanā Berlīnē. Tajā viņa joprojām vada terapijas nodaļu. Viņa devusi būtisku ieguldījumu Emmijas Pikleres zināšanu popularizēšanā. Paralēli terapeites darbam Monika Alī vada izglītojošus seminārus un kursus vecākiem un uzrauga pedagogu un terapeitu darbu.

www.jumava.lv

0 Komentāri