Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valsts nemaksās uzturlīdzekļus par ārvalstīs dzīvojošiem bērniem

Foto: Gatis Diedziņš/LETA

Ministru kabinets šodien akceptēja grozījumus Uzturlīdzekļu garantiju fonda (UGF) likumā, kas paredz papildus nosacījumus uzturlīdzekļu saņemšanai no UGF. Grozījumu projekta anotācijā, tiks paredzēti papildus nosacījumi, lai saņemtu uzturlīdzekļus no UGF - bērnam faktiski jābūt iesniedzēja aprūpē, kā arī iesniedzējam un bērnam pastāvīgi ir jādzīvo un ir jābūt deklarētai dzīvesvietai Latvijas teritorijā, portālu «Apollo» informēja Tieslietu ministrijā.

UGF administrācijai būs tiesības pārtraukt uzturlīdzekļu izmaksu, ja iesniedzējs vai bērns, par kuru veic uzturlīdzekļu izmaksas, izbrauks uz pastāvīgu dzīvi ārvalstī vai viņiem nebūs deklarētas dzīvesvietas Latvijas teritorijā, kā arī, ja iesniedzējs faktiski neaprūpēs bērnu.

Pēc grozījumu stāšanās spēkā iesniedzējam būs noteikts pienākums paziņot UGF administrācijai par apstākļiem, kas var būt par pamatu uzturlīdzekļu izmaksas izbeigšanai, piemēram, kad bērns faktiski neatrodas iesniedzēja aprūpē, parādnieks maksā uzturlīdzekļus iesniedzējam.

Iesniedzējam būs paredzēts pienākums atmaksāt UGF no tā izmaksātos uzturlīdzekļus un likumiskos procentus par nepamatoti izmaksātajām uzturlīdzekļu summām, ja iesniedzējs sniedzis nepatiesas ziņas.

Savukārt laika periodā no 2010. gada 1.janvāra līdz 2012. gada 31.decembrim būs noteikts, ka uzturlīdzekļi no UGF līdzekļiem uzsāktajās uzturlīdzekļu izmaksas lietās un lietās, kas tiks uzsāktas pēc 2010. gada 1.janvāra tiks izmaksāti šādā apmērā - par katru bērnu no viņa piedzimšanas līdz septiņu gadu vecuma sasniegšanai - 30 lati līdzšinējo 45 latu vietā, bet par katru bērnu no septiņu gadu vecuma sasniegšanas līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai - 35 lati līdzšinējo 54 latu vietā.

Paredzēts, ka grozījumi stāsies spēkā 2010. gada 1.janvārī.

0 Komentāri