Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Noskaidrots, kā bērnam nopirkt ideālu rotaļlietu

Foto: «Scanpix»/«Reuters»

Britu psihologs Klifs Arnals Ziemassvētku priekšvakarā aprēķinājis bērnam dāvināmas ideālās rotaļlietas formulu, vēsta «The Daily Telegraph».

Arnals ir zināms ar to, ka savu depresīvo stāvokļu pētījumu rezultātā izveidojis individuālās formulas gada veiksmīgākās un neveiksmīgākās dienas noteikšanai. Savukārt, kas attiecas uz rotaļlietām, pēc zinātnieka domām, vecākiem šāda dāvana jāizvēlas, balstoties uz sešiem subjektīvi novērtētiem faktoriem.

Savā ideālās rotaļlietas formulā Arnals iekļāvis šādus parametrus:

1. Pi — cik lielā mērā rotaļlieta ir noderīga, ja bērns rotaļājas vienatnē.2. Po — cik lielā mērā rotaļlieta ir noderīga, ja bērns rotaļājas kopā ar citiem bērniem.3. Cr — cik lielā mērā rotaļlieta stimulē bērna radošās spējas.4. S — cik lielā mērā rotaļlieta palīdz nodibināt kontaktus ar vienaudžiem.5. U — rotaļlietas kopējais noderīgums.6. H — iespēja nodot šo rotaļlietu mantojumā.

Psihologs piedāvā novērtēt katru no šīm rotaļlietas īpašībām pēc piecu ballu skalas. Turklāt jāņem vērā, cik stundu vidēji mēnesī bērns regulāri rotaļāsies ar dāvanu (T), kā arī to, cik mēnešus viņam saglabāsies interese par dāvanu (L). Kad visi šie parametri noteikti, jāveic šāds aprēķins:

L x T + Pi + Po + Cr + S + U + H

Tad rezultāts jāizdala ar kvadrātsakni no rotaļlietas cenas. Rezultātā — jāizvēlas tā rotaļlieta, kura ieguvusi augstāko beigu rezultātu. Turklāt Arnals norāda, ka rezultāti dažādiem bērniem būs atšķirīgi, ņemot vērā viņu atšķirīgās intereses.

«Formula for the perfect Christmas toy — calculator required

0 Komentāri