Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Astoņīšu mātes ārstam atņem licenci

Foto: scanpix/AP

Kalifornijas štata medicīniskajā padomē izskata astoņīšu mātes ārsta Maikla Kamrava lietu.

Kā kļuvis zināms, ārsts 33 gadus vecajai Nadjai Sulemanai transplantējis 12 embrijus, neskatoties uz to, ka Amerikas reproduktīvās medicīnas biedrība iesaka sievietēm līdz 35 gadu vecumam mākslīgās apaugļošanas laikā pārstādīt tikai divus embrijus. Agrāk tika izplatīta informācija, ka astoņīšu mātei tika transplantēti 6 embriji, no kuriem 2 sadalījās vienas olšūnas dvīņos.

Ārstam pārmet arī, ka viņš nav ņēmis vērā Amerikas reproduktīvās medicīnas biedrības ieteikumus, kuri iesaka sievietes, kuras vēlas pārāk biežu mākslīgo apaugļošanu un daudz bērnus, nosūtīt pie psihiatra. Nadjas Sulemanas gadījumā to vajadzēja darīt, bet tas netika darīts.

Medicīnas eksperti apgalvo, ka ārsts Maikls Kamrava jau vairākkārt pieļāvis atkāpes no esošajiem standartiem, tāpēc viņu 2009. gadā izslēdza no Amerikas reproduktīvās medicīnas biedrības, bet tad viņš vēl drīkstēja nodarboties ar embriju transplantāciju, ko tagad vairs nedrīkst darīt, raksta ārzemju prese.

0 Komentāri