Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lai tavs bērns neaptaukotos. 9 ieteikumi

«Pastāv tipiskas kļūdas, ko vecāki pieļauj bērnu audzināšanā. Tādas kļūdas, kas vēlāk izriešas sliktos ēšanas paradumos vai pat ļaunākajā gadījumā var novest līdz pat bulīmijai un anoreksijai. Vai pilnīgi pretēji — biežas pārēšanās un aptaukošanās problēmām. Tad nu es kā psiholoģijas students uzrakstīšu 9 ieteikumus vecākiem,» teic Kaspars Kalniņš, portālā mammam.lv/tetiem.lv reģistrētais tētis.

1. Neizsaki negatīvus komentārus par bērna svaru vai ķermeņa apmēriem. Vecāku komentāri ļoti ietekmē bērnu pašapziņu, satraukumu par pieņemšanos svarā un centienus tos samazināt.

2. Nemierini bērnu ar ēdienu. Ja bērnam sāp, ļauj viņam raudāt, uzliec ievainojumam plāksteri vai nopērc boksa maisu. Tikai nedod cepumiņu! Tā ir izplatīta kļūda — mēs iemācām bērniem ēdienu saistīt ar emocijām. Ēdiens nav nedz mīlestība, nedz lepnums, skumjas vai draugs. Ēdiens ir ķermeņa degviela, kas dod spēku un veselību.

3. Neizmanto ēdienu par apbalvojumu. Ja bērns izdara ko labu, apskauj vai noskūpsti viņu, pavadi ar bērnu kopā brīvo laiku. Tomēr par apbalvojumu neizvēlies došanos uz McDonaldu.

4. Nesodi bērnu, nedodot viņam ēst, un nespied ēst, ja bērns nav izsalcis. Tas iemāca neuzticēties ķermeņa signāliem, kas vēsta par izsalkumu vai sātu.

5. Kopā ar ģimeni velti vairāk laika jautrām fiziskām aktivitātēm un pavadi mazāk laika pie televizora.

6. Veido bērnam ēšanas paradumus. Ieturiet maltītes noteiktā laikā un nodrošiniet sabalansētu uzturu. Lai bērns pats nosaka, cik daudz ēdīs.

7. Neaizliedz kādu noteiktu ēdienu. Neveselīgā pārtika mērenās devās nekaitē. Saldumu izņemšana no ēdienkartes tikai palielinās bērna kāri pēc tiem, īpaši sasniedzot skolas vecumu, kad bērns redzēs, kā skolasbiedri ar baudu mielojas ar saldumiem, cepumiem un čipsiem.

8. Rādiet priekšzīmi. Bērni daudz vairāk mācās no apkārtējiem — jo īpaši no tuvajiem cilvēkiem —, nevis no mutiska padoma.

9. Nekad neliec bērnam ievērot diētu, ja vien tas nav medicīnisku iemeslu dēļ. Vairums pusaudžu, kas ievēro diētu, iedzīvojas ēšanas traucējumos; diētas ievērošana agrīnajos pusaudžu gados bieži vien nosaka, vai bērnam vēlāk būs problemātiskas attiecības ar ēdienu. Ja meita sūdzas par resnumu, iesaki viņai būt fiziski aktīvākai un vairāk papriecāties par to, ko spēj viņas ķermenis.

0 Komentāri