Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mākslinieks Anmanis dekorēs īstu piparkūku namiņu cilvēka augumā

Foto: Publicitātes foto

Latvijas Bērnu mākslinieciskās fantāzijas akadēmijas vadītājs, pazīstamais mākslinieks Jānis Anmanis šo piektdien, 8. novembrī nodosies ļoti neparasta uzdevuma veikšanai – viņš kopā ar akadēmijas audzēkņiem izdekorēs lielāko Latvijā jebkad uzbūvēto raganas piparkūku namiņu.

Sadarbībā ar konditoreju Sala izgatavotais, ar īstām piparkūkām klātais namiņš cilvēka augumā atradīsies tirdzniecības centrā Spice Home, tā izdaiļošana sāksies pulksten 18.00 un ilgs līdz 21.00. Šajā laikā visi interesenti varēs izrotāt eglīti pie raganas mājas, kā arī cienāties ar piparkūkām un konfektēm.

Gluži kā pasakā par Ansīti un Grietiņu, piparkūku namiņš ir klāts ar īstām, ēdamām piparkūkām. To izgatavošanai konditoreja Sala izmantoja vairāk nekā 30 kilogramus piparkūku mīklas. Dekorācijai izmantota glazūra no 200 vistas olām un 40 kilogramiem pūdercukura.

«Brāļu Grimmu pasaku par Ansīti un Grietiņu lasījušie bērni droši vien kaut uz brīdi ir iztēlojušies, cik lieliski būtu paša acīm aplūkot īstu piparkūku namiņu, sajust tā smaržu, pataustīt un varbūt pat nogaršot kārdinošo gardumu. Priecājamies, ka šonedēļ mēs palīdzēsim daudziem mazajiem un arī lielajiem tirdzniecības kompleksa Spice apmeklētājiem piepildīt šo sapni,» saka tirdzniecības kompleksa Spice direktore Iveta Lāce.

«Kad Spice aicināja mūs piedalīties piparkūku namiņa izgatavošanā, bijām vienlaikus pagodināti un satraukti. Īsā laikā sagatavot tik daudz lielu, izturīgu un ēdamu piparkūku, lai ar tām noklātu būvi cilvēka augumā, bija pamatīgs izaicinājums. Ne velti iepriekš neviens Latvijā to nebija mēģinājis darīt. Tādēļ esam divtik gandarīti, ka namiņš sanācis tāds, kādu to iecerējām,» saka konditorejas Sala projektu vadītāja Līva Liepiņa.

Raganas piparkūku namiņš ir viena no atrakcijām Spices Šopinga festivālā, kas šoreiz ieturēts pasaku tematikā.

0 Komentāri