Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bērna izceļošanai no valsts varēs iztikt ar viena vecāka pilnvaru

http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en | Foto: <a href="http://www.flickr.com/photos/geertr/">http://www.flickr.com/photos/geertr/</a>

25.augustā, Valsts sekretāru sanāksmē izsludināja grozījumus Ministru kabineta noteikumos «Kārtība, kādā bērni šķērso valsts robežu». Grozījumi paredz, ka gadījumos, kad Latvijas tiesa vai ārvalsts tiesa vai kompetentā iestāde būs pieņēmusi nolēmumu par bērna atgriešanos viņa dzīvesvietas valstī, un vecāks, kas pieprasa bērna atgriešanos, minētā nolēmuma piespiedu izpildē pats nepiedalīsies, bērna nogādāšanu atpakaļ veiks bāriņtiesas pārstāvis.

Līdz ar to minētajos gadījumos bērns Latvijas valsts robežu varēs šķērsot bāriņtiesas pārstāvja pavadībā un attiecīgā vecāka notariāli apliecināta pilnvara nebūs nepieciešama. Šķērsojot robežu, būs jāuzrāda tiesas vai kompetentās iestādes nolēmums.

Līdz šim Ministru kabineta noteikumi «Kārtība, kādā bērni šķērso valsts robežu» neparedzēja iespēju bērnam šķērsot valsts robežu bāriņtiesas pārstāvja pavadībā gadījumos, kad ir pieņemts nolēmums par bērna atgriešanos viņa dzīvesvietas valstī.

Tāpat nebūs jāuzrāda otra vecāka pilnvara bērna izceļošanai no valsts gadījumos, ja bērns, kurš ir Latvijas valstspiederīgais, saskaņā ar Latvijas tiesas vai ārvalsts tiesas, vai kompetentās iestādes nolēmumu par bērna atgriešanos viņa dzīvesvietas valstī, izceļo no valsts tā vecāka pavadībā, kurš nav Latvijas pilsonis vai nepilsonis, vai Eiropas Savienības dalībvalsts piederīgais.

Lai ievērojami uzlabotu tiesas nolēmumu par bērna atgriešanos viņa dzīvesvietas valstī labprātīgas un piespiedu izpildes mehānismu, šī gada 4.augustā tika pieņemti grozījumi Civilprocesa likumā un Bāriņtiesu likumā. Līdz ar to ir nepieciešami arī minētie grozījumi noteikumos «Kārtība, kādā bērni šķērso valsts robežu».

Visi minētie grozījumi stāsies spēkā šī gada 1.oktobrī.

Grozījumi noteikumos «Kārtība, kādā bērni šķērso valsts robežu» vēl jāatbalsta valdībai. Ar grozījumiem var iepazīties Ministru kabineta mājas lapā.

0 Komentāri