Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Palīgmateriāli bērniem ar autismu

Foto: Publicitātes foto

Latvijas Autisma apvienība sadarbībā ar labdarības veikaliem «HOPEN» veido palīgmateriālu par bērnu ar autiskā spektra traucējumiem pašaprūpes vajadzībām un problēmjautājumiem.

«Mēs katrs ikdienā veicam daudzas dažādas darbības, kuras darām automātiski, sevišķi pie tām nepiedomājot, piemēram, mazgājamies, apģērbjamies, ēdam. Taču ir bērni, jaunieši un pieaugušie, kuriem šo darbību izpilde aizņem daudz vairāk laika un piepūles, un to apgūšanai nepieciešama īpaša pieeja» skaidro Līga Bērziņa, biedrības Latvijas Autisma apvienība vadītāja.

Lai palīdzētu bērniem ar īpašām vajadzībām, kā arī viņu vecākiem un atbalsta personām, Latvijas Autisma apvienība veido unikālu palīgmateriālu, kurā tiks apskatītas būtiskākās grūtības pašaprūpē, to cēloņi un iespējamie risinājumi. Palīgmateriālā būs pieejami gan praktiski padomi, gan vizuālie uzskates līdzekļi, piktogrammas un citi materiāli, kuri varētu palīdzēt šo prasmju apgūšanā. Palīgmateriāls tiks veidots tā, lai vecākiem būtu iespēja izveidot individuālu rokasgrāmatu tieši konkrētajam bērnam.

Patlaban Latvijā šāda materiāla nav, taču tas ir nepieciešams gan ģimenēm, gan pirmsskolas izglītības iestādēm, gan dienas centriem, gan arī ģimenes ārstiem un medicīniskās aprūpes iestādēm. Ar šī palīgmateriāla palīdzību cilvēkiem ar īpašām vajadzībām būs vieglāk saprast un pierast pie dažādām ikdienā veicamajām darbībām, un ar laiku viņi sāks tās darīt ar daudz mazāku piepūli, vieglāk iekļaujoties ikdienas dzīvē.

Lai palīdzētu noderīgajam materiālam nonākt pie mērķauditorijas, labdarības veikals «Hopen» daļu no saviem novembra un decembra ienākumiem ziedos Latvijas Autisma apvienībai materiāla sagatavošanai un drukai. Materiālu plānots izdot 2014.gada sākumā 5000 eksemplāru tirāžā.

0 Komentāri