Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Spānijā skolēniem māca pašapmierināties

a4gpa | Foto: <a href="http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en ">CC Licence</a>

Liekot sarkt un bālēt vairākumam pusaudžu, viņu vecāku un skolotāju, Spānijas varasiestādes sākušas izglītības kampaņu skolēniem, kas ļauj viņiem «atklāt pašapmierināšanās prieku».

«Bauda ir tavās rokās,» ar šādu saukli Estremaduras sociālistiskā valdība sākusi 14 000 eiro (9800 latu) lielu kampaņu jauniešu izglītošanai seksuālas pašizpētes jomā, izaicinot tradicionālos katoļu uzskatus par seksu. Kampaņas laikā tiek dalītas skrejlapas, žurnāli, kā arī notiek meistardarbnīcas, kur jaunieši saņem ieteikumus par pašapmierināšanās tehnikām, kontracepciju un pašcieņu.

«Kampaņa ir vienkārša, skaidra, dabiska un viegli saprotama cilvēkiem, kam tā paredzēta — jauniešiem vecumā no 14 līdz 17 gadiem,» sacīja Estremaduras Jauniešu padomes prezidente Laura Garido.

Kampaņai netrūkst arī kritiķu. «Par šo intīmo tēmu vajadzētu runāt mājās,» norādījis vietējās opozīcijas līderis Ernandess Karons no labējās Tautas partijas. «Mēs esam kļuvuši par izsmiekla objektu.» «Tā ir iejaukšanās vecāku tiesībās izglītot savus bērnus par tik svarīgu lietu kā seksualitāte,» viņam piekrita Spānijas Skolēnu tēvu un māšu konfederācija.

Neraugoties uz kritiķu iebildumiem, amatpersonas no kaimiņu reģiona Andalūzijas jau izteikušas interesi par šo programmu.

0 Komentāri