Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vienpadsmitgadīga meitene gaida bērnu

Vienā no Maskavas dzemdību namiem pastāvīgā novērošanā atrodas vienpadsmit gadu veca meitene, kura ir stāvoklī.

Viņa ir grūtniecības 30. nedēļā.

Vienīgie viņas radinieki — vecmāmiņa un 14 gadu vecais draugs — viņu bieži apciemo slimnīcā. Skolā, kur Valentīna mācījās ceturtajā klasē, neviens neko nenojauta par meitenes stāvokli līdz pat aprīļa beigām. Skolas pedagogi apgalvo, ka meitene vienmēr ir valkājusi platas, pār svārkiem izlaižamas blūzes, tāpēc pat pēdējās dienās, kad viņa vēl apmeklēja skolu, neviens neievēroja viņas punci.

Kā izteicās skolas direktors, viss nācis gaismā tajā dienā, kad Valentīnai piepeši kļuvis slikti mācību stundas laikā, un skolas medicīnas māsa, izmeklējusi meiteni, izsaukusi ātro medicīnisko palīdzību. Ar aizdomām uz grūtniecību viņa nogādāta slimnīcā, un kopš tā laika skolā viņa vairs nav bijusi.

Topošo jauno māmiņu pastāvīgi novēro speciālisti. «Viņa nav gatava dzemdībām ne fiziski, ne psiholoģiski. Bērna organisms slikti panes grūtniecību, atsakās darboties nieres, viņa pati bieži raud. Turklāt jau tagad — 30. grūtniecības nedēļā — augļa svars (mazgadīgajai mātei būs zēns) sasniedz 1300 gramu, kas ir daudz pat pieaugušai sievietei. Kā uz dzemdībām reaģēs meitenes nenobriedušais organisms, to nevar paredzēt,» saka ārsti.

Pati topošā māmiņa ir bārene, viņas aizbildne ir vecmāmiņa. «Meitenīti es izaudzināju no paša viņas dzimšanas brīža,» stāsta Valentīnas vecmāmiņa Antoņina Aleksandrovna. «Es esmu izmisumā un neguļu jau kuro dienu. Bail pat iedomāties, kas notiks ar šiem bērniem un ar mani.»

Topošā tēva, 14 gadu vecā Vlada, ģimene — māte, divi brāļi un divas māsas — dzīvo Astrahaņā, bet viņš pats ieradās galvaspilsētā peļņā, kad viņam bija 12 gadu. Maskavā viņš iekārtojās darbā veikalā, kur par pārdevēju strādāja Antoņina Aleksandrovna. Pagājušajā gadā Vlada tēvs devās atpakaļ uz Astrahaņu, bet zēnu Antoņina Aleksandrovna izmitināja vienā no sava dzīvokļa istabām.

To, ka pusaudži kļuvuši par «līgavu un līgavaini», Antoņina Aleksandrovna uzreiz nepamanīja. Septembrī, kā stāsta vecmāmiņa, bērni piepeši mainījās, kļuva savādi. «Ievēroju, ka Valentīnai ik pa laikam kļuva slikti.» Bet meitenei jau kopš bērnības bijusi alerģija pret augļiem un ogām.

Ko tālāk darīt ar Valentīnu, pedagogi izlems pēc dzemdībām. Skolas direktore apgalvoja, ka darīs visu iespējamo, lai meitene pēc tam, kad kļūs par māti, tomēr iegūtu vidējo izglītību savā skolā. Lai to izdarītu, var izmantot mājas apmācības formu.

«Mazgadīgajiem vecākiem apprecēties neatļaus, pēc Krievijas likumiem, tas iespējams tikai pēc 18 gadu sasniegšanas. Lai gan īpašos gadījumos — grūtniecības un bērna dzimšanas reizēs — Krievijas Federācijas Ģimenes kodekss pieļauj laulības no 14 gadu vecuma. Meiteni var reģistrēt kā jaundzimušā māti, bet pašai audzināt bērnu viņai nav tiesību. Viņa arī nesaņems nekādus pabalstus un sociālo palīdzību, jo saskaņā ar likumu mātes statusu viņa var iegūt tikai, kad viņai paliks 16 gadi, tas ir, kad viņa tiks atzīta par spējīgu tiesiski atbildēt par savu bērnu. Līdz tam laikam par bērna aizbildni jākļūst vecmāmiņai. Arī zēna vecāki var audzināt mazuli, bet tikai ar jaunās mātes aizbildnes piekrišanu,» tā šo gadījumu komentēja medicīnas zinātņu doktors, psihiatrs kriminālists Mihails Vinogradovs.

Analoģisks agras grūtniecības gadījums tika reģistrēts Harkovā pagājušajā gadā. Harkovas skolas sestās klases skolniece Bogdana Korenkova kļuva par māmiņu 11 gadu vecumā. Viņai nebija nekādu problēmu ar veselību.

Bogdanas māte, 28 gadus vecā Larisa, pati jaunākā vecmāmiņa pasaulē, pēc tam, kad viņas padzina no īrētā dzīvokļa, centās atrast palīdzību pie pilsētas administrācijas, bet viņai atteica, dodot padomu nodot mazuli bērnunamā.

«Es viņu nevienam neatdošu,» paziņoja mazgadīgā māte. «Kad pēc dzemdībām man viņu parādīja, es uzreiz iemīlējos savā mazulī,» ar sajūsmu stāsta Bogdana. «Un es nolēmu, ka neatdošu. Man pēc dzemdībām pārpūlēja krūti, pazuda piens, un tagad viņš lieto tikai knupīti. Man ir ļoti žēl, ka nevaru viņu barot ar krūti.»

Pirms dzemdībām Bogdanu ievietoja dzemdību namā uz saglabāšanu. Pēc kārtējās apskates ārsts atzina, ka meitene bērnu pārnēsā. Tāpēc tika nolemts veikt ķeizargriezienu. Operācija ilga tikai 20 minūtes. Mazulis, ko vēlāk nosauca par Romu, piedzima absolūti vesels, 52 centimetrus garš, gandrīz četrus kilogramus smags. Kā spriež speciālisti, meitene būtu varējusi dzemdēt arī pati, bet mediķi bažījās, ka viņas nenobriedušajai psihei dzemdības būtu bijušas pārāk smags pārbaudījums.

«Tas tiešām ir unikāls gadījums,» teica Harkovas medicīnas institūta akušieru un ginekoloģijas institūta akadēmiķis Valentīns Griščenko. «Zēns ir absolūti vesels, ļoti skaists bērns un neticami mierīgs.»

Atzīmēsim, ka grūtniecība vienpadsmit gadu vecumā ir visai reta parādība — tāpat kā agras dzemdības. Pirmoreiz tādas fiksētas 1910. gadā, kad jauns pāris no Ķīnas kļuva par pašiem jaunākajiem vecākiem pasaulē: bērna dzimšanas brīdī tēvam bija deviņi, bet mātei — astoņi gadi.

Par pašu jaunāko dzemdētāju pasaulē, Krievijā un PSRS 1930. gadā kļuva sešus gadus veca meitenīte, kura dzemdēja Harkovas medicīnas institūta akušieru ginekoloģiskajā klīnikā. Rostovas apgabalā 2000. gada aprīlī astoņus gadus veca meitenīte dzemdēja meitu, kuras tēvs izrādījās 13 gadu vecs zēns.

Visjaunākās māmiņas pasaules rekordu līdz šim bija uzstādījusi piecgadīgā Lina Medīna no Limas (Peru). Tas notika 1939. gadā.

0 Komentāri