Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kaktusu un orhideju izstāde

No 2. līdz 12. jūnijam Latvijas Dabas muzejā skatāma kaktusu un orhideju izstāde.

Izstādes atklāšana notiks 2. jūnijā plkst. 12.00.Šādu izstādi Novadu zinību centra «Vecrīga» kaktusu audzētāju sekcija sadarbībā ar Latvijas Dabas muzeju organizē jau aptuveni 15 gadus.

Izstādē vismaz 15 kaktusu audzētāji un kolekciju īpašnieki demonstrēs kopskaitā apmēram 400 kaktusu sugu — gan lielus, gan mazus, gan ziedošus, gan adatainus, gan vispār bez adatām. Izstādē piedalīsies arī Latvijā lielāko kaktusu kolekciju īpašnieces Lolita Afanasjeva un Jeļena Samcova, kuru kolekcijās ir 500–600 īpatņu. Orhideju kolekcionārus pārstāvēs orhideju audzētāji ar dažu desmitu augu lielām kolekcijām. Kolekcionāru vidū pazīstamākie ir Egons Tone un Silva Silava.

Kaktusu dzimtene ir Amerikas kontinents — ASV dienvidi, Meksika, visa Centrālā un Dienvidamerika. Līdz ar Eiropas civilizācijas ekspansiju kaktusu dabiskās augšanas vietas dabā bieži vien tiek iznīcinātas, tāpēc kolekcionāri augstu vērtē kaktusu sugas tīrību. Kaktusu rota ir krāšņie un dekoratīvie ziedi, kuri parasti zied maijā un jūnijā.

Viena no visapdraudētākajām ziedaugu grupām dabā ir orhidejas. To krāšņie ziedi ir ļoti iecienīti arī Latvijā, tāpēc orhideju selekcionēšana un audzēšana mājas apstākļos ir visai izplatīta.

Izstādē interesenti par kaktusu un orhideju audzēšanu varēs konsultēties ar kolekcionāriem.

Apmeklētājiem izstāde atvērta muzeja darba laikā, biļešu cenas: Ls 0,20, 0,40 un 0,60.

0 Komentāri