Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Liliju vasara» Latvijas Dabas muzejā

Foto: No arhīva

No 19. līdz 22.jūlijam Latvijas Dabas muzeja otrā stāva izstāžu zālē izstādē «Liliju vasara» smaržos reibinošās un krāšņās lilijas. Liliju izstādē apmeklētāji varēs apbrīnot vairāk kā 200 šķirņu liliju nokrāsu un aromātu buķetes, portālu Apollo informēja Līga Mūrniece, Latvijas Dabas muzeja Sabiedrisko attiecību un izstāžu nodaļas speciāliste.

Liliju izstāde muzejā tiek organizēta sadarbībā ar liliju audzētāju biedrību «Lilium Balticum». Šī gada agrā pavasara dēļ izstādē aplūkojamas būs pārsvarā vēlīnās liliju sugas, kas šobrīd ir sasniegušas savu ziedēšanas kulmināciju un ir īpaši aromātiskas. Apmeklētāji varēs aplūkot gan smaržīgās un karaliskās austrumu lilijas, gan trompetlilijas, kas izceļas ar saviem zvanveida ziediem, gan krāšņiem ziediem apveltītās Āzijas lilijas, kā arī citi starpsugu hibrīdi. Būs pieejamas konsultācijas par liliju kopšanu, audzēšanu, varēs iegādāties un pasūtīt Latvijas un ārzemju selekcionāru izveidoto šķirņu liliju sīpolus un jaunākās liliju šķirnes, kā arī nobalsot par sev tīkamāko liliju.

Latvijas liliju audzētāji un selekcionāri ir pazīstami visā pasaulē, jo daudzas mūsu zemē radītās liliju šķirnes iekļautas Starptautiskajā Liliju šķirņu reģistrā un Latvija liliju selekcionēšanā ieņem otro vietu Eiropā uzreiz aiz ziedu lielvalsts Holandes. Par Latviju kā liliju šķirnes izcelsmes vietu liecina arī daudzu šķirņu nosaukumi – starp svešzemju lilijām gozējas ‘Austras koks’, ‘Kamene’, ‘Medus mēnesis’, ‘Saules meita’ un citas latviešiem labi zināmos vārdos sauktas skaistules.

Lilijas ir ļoti daudzveidīgas sava izskata, kopšanas un pielietojuma ziņā. Lilijas priecē ar daudzveidīgu ziedu nokrāsu, kas var variēt sākot no balta, dzeltena, rozā, sarkana, lillā, līdz pat gandrīz melnam tonim, tāpat ziedus mēdz rotāt gan plankumu, gan svītru un punktiņu raksts.

Lilijas ir vienas no ziemcietēm, ko būtībā var stādīt gan pavasarī, gan vasarā un rudenī. Liliju audzētāju praksē ir bijuši pat gadījumi, kad skaistules, iestādītas ziemas vidū – 10 grādu salā, nākošajā vasarā sakuplojušas skaistiem ziediem.

Izstādes atklāšana 19.jūlijā plkst.12.00

Ieejas maksa uz izstādi - Ls 0,80; 0,60; 0,30

www.dabasmuzejs.gov.lv

TV5 atbildes vēstule NRTVP

0 Komentāri