Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aizliedz peldēties Rāznas ezera Lamašu peldvietā

Ilustratīvs foto. | Foto: <a target="_blank" href="https://www.flickr.com/people/gatiuss/">Gatis Gribusts</a>, <a target="_blank" href="http://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/">CC BY-NC 2.0</a>

Paaugstinātā zarnu enterokoka daudzuma un fitoplanktona ziedēšanas dēļ aizliegts peldēties Rāznas ezera Lamašu peldvietā Veresovkas ciemā, informēja Rēzeknes novada pašvaldībā.

Augustā, veicot ūdens kvalitātes fizikāli-ķīmiskos un mikrobioloģiskos izmeklējumus, kā arī peldvietas vizuālo novērojumu konstatēts, ka peldūdens kvalitātes rādītāji Lamašu peldvietā neatbilst prasībām, tāpēc peldēties šeit ir aizliegts.

Visās pārējās Rēzeknes novada publiskajās ūdenstilpēs un pašvaldības īpašumos ūdens kvalitāte atbilst prasībām un peldvietās peldēties ir atļauts.

Par peldūdeņu kvalitātes monitoringa veikšanu 2017.gadā Rēzeknes novada pašvaldība ir noslēgusi līgumu ar SIA «Profilaktisko higiēnisko pakalpojumu laboratorija». Par pašvaldības līdzekļiem peldvietu monitorings tiek veikts vienu reizi mēnesī - jūnijā, jūlijā un augustā.

Savukārt peldvietas Lubāna ezerā Gaigalavas pagasta teritorijā un Rāznas ezerā Lipušku ciemā pie skolas ir iekļautas par valsts budžeta piešķirtajiem līdzekļiem monitorējamo peldvietu sarakstā.

0 Komentāri