Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ko dara kaķi savu saimnieku prombūtnes laikā

Foto: «Apollo»

Amerikāņu zoopsihologi noskaidrojuši, ar ko nodarbojas kaķi, kad tie atstāti mājās vieni paši, vēsta «Associated Press».

Pētījuma ietvaros ar kamerām, kuras ik pa 15 minūtēm veica uzņēmumu, tika aprīkotas 50 kaķu saimnieku mājas. Noskaidrots, ka ilgu laiku kaķi skatās pa logu — šādā veidā tie pavada aptuveni 21,6% dienas. Aptuveni 11,8% laika kaķi pavada kopā ar citiem mājdzīvniekiem.

5% laika kaķi sevi izklaidē ar rotaļlietām, 7% — rāpjoties pa mēbelēm. Pretēji pētījuma autoru gaidītajam — miegā kaķi pavadīja tikai 6,1% dienas. Tikpat ilgi šie dzīvnieki pēta televizoru, avīzes, grāmatas un disku plauktiņus.

4% laika kaķi ēd vai skatās uz ēdienu. 6,3% — viņi slēpjas zem galda, bet 1,7% — sēž vannas istabā. Laiks, kuru kaķi pavada tajā vai citā telpā, ļoti atšķiras. Virtuvē vai ēdamistabā tie pavada 9,9% laika, guļamistabā — 8, %, viesistabā — 12,7%, vannas istabā — 3,1%, darba kabinetā — 5,2%.

Pirms pētījuma kaķu īpašniekiem tika piedāvāts paredzēt, ar ko viņu lolojumi nodarbosies viņu prombūtnes laikā. Bija iespējams izvēlēties vairākus atbilžu variantus. 71% saimnieku teica, ka kaķi guļ, 52% domāja, ka dzīvnieki ēd, bet 42% likās, ka kaķi vēro putnus vai vienkārši skatās pa logu.

: «What do cats do home alone? Cat cams have answers

0 Komentāri