Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

5 mīti un patiesības par telpu uzkopšanu

Foto: ITAR-TASS/Scanpix

Vakar SOL Latvia atklāja «Tīrības skolu», kurā ikvienam būs iespējams apgūt profesionālas uzkopšanas vadlīnijas un pilnveidot esošās zināšanas par telpu uzkopšanu. Bezmaksas kursi būs publiski un pieejami ne tikai telpu uzkopšanas profesionāļiem, bet arī mājsaimniecēm un citiem interesantiem.

SOL Latvia eksperti atspēko TOP 5 mītus par uzkopšanu:

1.mīts: Tīrīšanas līdzekļi jālieto tik daudz, lai kārtīgi puto.

Realitāte: Lietojot tīrīšanas līdzekļus, vienmēr jāvadās pēc to lietošanas pamācības. Visbiežāk tas nozīmē, ka tie ir jālej klāt pavisam nedaudz, un putu iztrūkums nekādā gadījumā nenozīmē, ka jūsu māja netiks iztīrīta.

2. mīts: Virsma nebūs tīra, ja neizmantos ķīmiju.

Realitāte: Mūsdienās ir pieejamas ļoti efektīvas mikrošķiedras lupatiņas, kuras attīra ļoti efektīvi un kurām nav neieciešams pievienot ķīmiju. Turklāt šīs lupatiņas ir lietojamas vairākkārt.

3. mīts: Pēc uzkopšanas virsmai jābūt redzami slapjai, tad skaidri redzams, ka virsma ir tīra.

Realitāte: Patiesībā, lai tīrāmā lupata iztīrītu viskvalitatīvāk, tai jābūt tikai viegli mitrai. Piemēram, ja grīdas tīrīšanas mops (speciālā birste) būs pārlieku slapjš, tas neveiks savas funkcijas, un grīda paliks ar svītrām un netīrumiem, jo mopā ir ieaustas mikrošķiedras, kas uzsūc netīrumus. Ja škiedras ir pilnas ar ūdeni, tajā vairs nav vietas netīrumiem, un tie vienkārši tiek izsmērēti pa virsmu.

4. mīts: Saburzīta vai «saņurcīta» (nevis salocīta) lupatiņa virsmu notīra vislabāk;

Realitāte: Kārtīgi salocītai lupatiņai ir daudz lielāka tīrāmā virsma, ko izmantot cīņā ar netīrumiem. Turklāt pat ar vienu mazu (40x40cm) lupatiņu ir iespējams notīrīt gandrīz visas vannasistabas virsmas.

5. mīts: Putekļi jāslauka, skatoties uz virsmu pret sauli.

Realitāte: Slaukot putekļus, jācenšas raudzīties no tā paša skatupunkta, kā tas tiek darīts ikdienā. Putekļi no galda jāslauka, apsēžoties krēslā.

Pirmā «Tīrības skolas» lekcija notiks 21. maijā plkst. 15.00 Pētersalas ielā 1, SOL Latvia biroja ēkā. Pēc pieprasījuma, turpmāk «Tīrības skola» interesentiem tiks atvērta vismaz reizi ceturksnī. Sīkāka informācija par turpmākajiem tīrības skolas pasākumiem un pieteikšanās kursiem būs atrodama interneta vietnē www.sol.lv.

0 Komentāri