Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīt sākas «Rīgas Puķu Balle 2013»

Foto: Publicitātes foto

Skaistākie Latvijas Universitātes Botāniskā dārza vasaras svētki ir «Rīgas Puķu Balle 2013», kas notiks no 4. līdz 7. jūlijam Rīgā Kandavas ielā 2. Svētku viesi varēs apskatīt ziedus, izstādes, iegādāties stādus, klausīties koncertus un daudz ko citu. Šī gada Rīgas Puķu Balles aicinājums – ikvienam viesim radoši izpausties.

Svētkos būs apskatāmi un nopērkami labāko Latvijas stādu audzētāju stādi, skaistākie ziedi, dzirdama dažāda mūzika, darbnīcas lielajiem un mazajiem, izjādes ar zirdziņu un dažādas mākslas aktivitātes, kurās iespējams radoši izpausties. Katru dienu būs atvērta kāda no darbnīcām, kur varēs iemēģināt roku papīra izgatavošanas mākslā, keramikas darbnīcā, iemācīties gatavot vainagu vai citus rotājumus no dabas materiāliem, kā arī būs iespēja sajusties kā māksliniekam, gleznojot pie molberta brīvā dabā. Ar Spānijas Karalistes vēstniecības Latvijā atbalstu ir tapusi 18. gs. spāņu botāniķa Hosē Selestino Mutis augu zīmējumu izstāde, bet ar Japānas vēstniecības Latvijā atbalstu – Bonzai izstāde. Latvijas Orhideju un eksotisko augu draugu asociācija piedāvā orhideju ekspozīciju. Griezto ziedu izstāde priecēs ar jaunākajām tendencēm rožu, gerberu, lizantu, delfīniju un citu puķu modē. Pagājušā gadsimta auto cienītājus aicinās izstāde «Puķu auto», bet zinātkāros pārsteigs tas, cik augs ir interesants un skaists, skatot tā šūnas lielā palielinājumā izstādē «Augu anatomijas musturi».

Piektdien, 5. jūlijā, no plkst. 12.00 līdz 15.00 dārzā dažādās vietās un laikos varēs vērot Laikmetīgās dejas performanci Latvijas Kultūras koledžas audzēkņu izpildījumā, bet vakarā no plkst. 20.00 līdz 23.00 Latvijas Universitātes pūtēju orķestris un Siguldas pūtēju orķestris Sidrabskaņas saspēlēs vakara koncertā – zaļumballē «Vasaras saulrietā». Sestdien, 6. jūlijā no plkst. 14.00 līdz 15.30 uzstāsies folkloras kopas «Atbalss» no Baškīrijas, «Dzieti», «Jumaleņa», lietuviešu lauku kapela «Jurginas» un Nīcas etnogrāfiskais ansamblis. Svētdien ar SIA Lattelecom atbalstu būs iespēja tiešraidē, brīvā dabā no plkst. 10.00 vērot Dziesmu svētku gājienu, bet no plkst. 19.00 Dziesmu svētku noslēguma koncerta «Līgo».

Tropu Tauriņu mājā no Dienvidamerikas un DA Āzijas tauriņu audzētājiem saņemtas 150 kūniņas ar smaragda dižtauriņiem, stiklspārņiem, zilajiem morfīdiem un helikonīdiem, kas no kūniņām izlidos tieši Puķu Balles laikā.

Stādu tirdziņš ar Latvijas stādu audzētāju piedāvājumu iepriecēs ikvienu dārza kopēju.

Puķu Balle 2013 notiek Rīga - Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014 pasākumu ietvaros.

0 Komentāri