Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Liliju ziedu izstāde

Foto: Ieva Čīka/LETA

No 18.jūlija līdz 20.jūlijam Liepājas Latviešu biedrības namā liepājnieki un pilsētas viesi aicināti baudīt ziedu skaistumu liliju izstādē, portālam «Apollo» pastāstīja Iveta Jēkabsone, Liepājas Latviešu biedrības nama kultūras darba menedžere.

Liepājas Latviešu biedrības nams jau iepriekš organizējis gan īrisu, gan gladiolu izstādes. Šoreiz apskatei izstādītas greznās lilijas.

Ziedus šai izstādei gādā liliju audzētāju biedrība «Lilium Balticum». Tā ir viena no aktīvākajām puķu biedrībām Latvijā, kura apvieno gan vienkāršus liliju entuziastus, gan augsta līmeņa selekcionārus. Visu mūsu reģiona valstu vidū Latvija izceļas ar savu ziedu selekciju, un lilijas Latvijas ziedu selekcijā ieņem īpašu vietu. Jau daudzus gadus par tradīciju ir kļuvis, ka liliju izstādēs lielāko ekspozīcijas daļu ieņem tieši Latvijā selekcionētie ziedi. Latvijas selekcionāri katru gadu turpina iepriecināt skatītājus ar jaunām šķirnēm. Latvijā radītās šķirnes ir piemērotākas mūsu klimatam un krietni labāk jūtas Latvijas dārzos.

Ziedus eksponēs gan liliju kolekcionāri: Aivars Laķis, Ingrīda Mūrniece, Brigita Everse, Ārija Auziņa, Vija Ramniece, kā arī selekcionāri: Antra Balode, Andris Krūmiņš, Dāvids Hercbergs, Guntis Grants, Egons Fridrihsons, Ingrīda Punka un jaunie selekcināri: Diāna Lulle, Edgars Bite un Ingrīda Grīna.

Izstādītas būs gan nesmaržīgās un īpaši izturīgās Āzijas grupas lilijas, gan izcili smaržīgās trompetlilijas, kā arī citu grupu lilijas.

Lilijas ir daudzgadīgas sīpolpuķes, piemērotas Latvijas apstākļiem. Lielākā daļa liliju ir pietiekoši vai ļoti ziemcietīgas, uz ziemu tās nav jārok ārā. Plašāku informāciju par liliju grupām un audzēšanas knifiņiem var iegūt biedrības «Lilium Balticum» mājaslapā: www.liliumbalticum.lv.

Aicinām interesentus apmeklēt izstādi un patīkami atpūsties no ikdienas steigas, baudot liliju ziedu burvību 18.jūlijā un 19.jūlijā no plkst. 9:00 līdz 18:00, bet 20.jūlijā no plkst. 9:00 līdz 16:00. Ieeja izstādē bez maksas.

0 Komentāri