Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nākamnedēļ notiks dokumentālās filmas «Šķērsiela» jubilejas seanss

Pirmdien, 15.aprīlī, kinoteātrī «Splendid Palace» notiks dokumentālās filmas «Šķērsiela» jubilejas seanss, kam sekos saruna ar filmas autoriem un kino pētniekiem par filmas nozīmi Latvijas kultūrā un sabiedrībā 80.gadu beigās un mūsdienās, aģentūru LETA informēja filmas producente Baiba Urbāne.

Filma «Šķērsiela» seko tāpat sauktās Pārdaugavas ieliņas iedzīvotāju raibajām ikdienas gaitām pārmaiņu laikos - 80.gadu beigās, kad padomju sistēma ļogās un brūk. Emocionālais un humorpilnais vērojums bija trāpīgs laikmeta un sabiedrības spogulis un iekaroja skatītāju sirdis kinofestivālos no Eiropas valstīm līdz Japānai un ASV, kļūstot par vienu no pirmajām tik plaši ceļojušajām Latvijas filmām.

«Šķērsiela» ir arī vienīgā Latvijas filma, kas saņēmusi Eiropas Kinoakadēmijas balvu, iegūstot to 1989.gadā, un viena no 12 kinolentēm, kas iekļauta Latvijas Kultūras kanonā.

Desmit gadus vēlāk režisors un operators Ivars Seleckis un scenārija autors Tālivaldis Margēvičs atgriezās Šķērsielā, lai uzņemtu ne mazāk populāro tās turpinājumu «Jaunie laiki Šķērsielā», bet šogad 4.maijā pirmizrādi piedzīvos filmu cikla trešā daļa «Kapitālisms Šķērsielā».

«Šķērsielas» vienīgajā jubilejas seansā būs reta iespēja noskatīties filmas kinokopiju, kā arī sarunā ar filmas autoriem un dažādu paaudžu kino pētniekiem noskaidrot, vai 25 gadus pēc filmas tapšanas «Šķērsiela» joprojām uzrunā skatītājus, vai arī nu jau vairs derīga tikai kā laikmeta liecība vēsturniekiem. Diskusijā piedalīsies kinokritiķis Mihails Savisko, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes profesors Ābrams Kleckins, kino žurnāliste, Kultūras kanona eksperte Kristīne Matīsa, «Kino bizes» vadītājs Māris Prombergs un citi.

  • Filmas seanss sāksies plkst.18, un ieeja tajā būs bez maksas.
0 Komentāri