Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pārraidīs dokumentālo filmu Broņislavas Martuževas piemiņai

  • Raksts
  • Foto
Foto: Publicitātes foto.

Piektdien, 17.februārī Latvijas Televīzijas 1.kanālā paredzētas programmas izmaiņas – plkst. 19.25 ēterā būs dokumentālās filmas «Gaismas lāse» pirmizrāde. Filmu tās autors un režisors Zigurds Vidiņš ir veltījis dzejniecei Broņislavai Martuževai, un LTV 1 maina savu programmu, lai dienu pirms leģendārās dzejnieces aizvadīšanas viņsaulē, pieminētu un godinātu Broņislavu Martuževu.

Laiks aizrit trijos lokos – cilvēku mūža, gadalaiku un diennakts traktējumā. Poētiski tēli – mākoņi, ūdeņi, koki, puķes, lietus – stāsta par dzejnieces Broņislavas Martuževas likteni, dzeju un dziesmām.

Filma tapusi vairākās tikšanās reizēs, sākot ar 1980. gadu nogali. Tās bijušas emocionāli piesātinātas un dziļas sarunas par dzejnieces dzīvi un daiļradi, Latviju, Dievu un cilvēku. Tajās spilgti iezīmējas ne vien Martuževas dzīvesstāsts, bet arī viņas atklātība, vienkāršība, drosme un spītība. Padomju laikā dzejniece uzdrošinājusies savos darbos atklāti runāt pretim varas smagajai nastai, pēc Māras Zālītes vārdiem, – sniedzot nozīmīgu artavu atmodas iezvanīšanā.

Dokumentālās filmas autors un režisors – Zigurds Vidiņš, komponists – Mārtiņš Brauns.

0 Komentāri