Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

TV ekrānos: Pēc Andra Grūtupa grāmatas «Ešafots» veidotā dokumentālā filma

Foto: Publicitātes foto.

Otrdien, 31. augustā, plkst. 21.55 LTV1 ēterā būs skatāma producentu apvienības «Hansa Media» pērn uzņemtā dokumentālā filma «Ešafots. Soda izrāde». Tās pamatā - Andra Grūtupa grāmata «Ešafots».

Režisora Jurģa Tūbeļa un scenārija autora Ilmāra Latkovska veidotās filmas centrā - stāsts par vācu ģenerāļu publisko sodīšanu 1946. gadā Rīgā. Kinolentē veidots secīgs notikumu attīstības izklāsts, kas ataino norises Otrā pasaules kara laikā un pirmajos pēckara gados. Tajā izmantoti dokumentālie materiāli, rādīti padomju varas dokumenti, to satura nepilnības, par kurām stāsta publiskā nāves soda aculiecinieki.

«Tika notiesāti visi ģenerāļi, ja vien par tiesu var saukt procesu, kad liecinieki pēc liecību sniegšanas tiek represēti. Bet pulkvedis Bekings, kuru publiski it kā pakāra Rīgā, bija miris cietumā, un nav zināms, ko pakāra viņa vietā - lai skaits būtu pilns. Šī eksekūcija bija spilgts atmaksas šausmu teātris - vieniem par gandarījumu, citiem par biedu,» uzsver filmas scenārija autors Ilmārs Latkovskis.

0 Komentāri