Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kino «Rīga» būs lekciju cikls «Tas, ko tu nedrīksti nezināt! II»

Foto: publicitātes foto

23. janvārī plkst. 18.30 kinoteātrī «Rīga» ar lekciju «Viņi ir šeit: Keita Blānšeta, Tods Heiness un Bobs Dilans» un vienīgo filmas «Es neesmu šeit!» seansu Latvijā atsākas lekciju cikls «Tas, ko tu nedrīksti nezināt! II». Lektori Dita Rietuma un Klāss Vāvere.

Astoņu lekciju cikls «Tas, ko tu nedrīksti nezināt! II», kas ilgs no janvāra līdz maijam, piedāvā iespēju iepazīties ar spilgtām mūsdienu kino režijas personībām un viņu daiļradi. Sauksim viņus par «dzīvajiem klasiķiem», kino mākslas autoritātēm, māksliniekiem, kuru radošais rokraksts ir būtiski ietekmējis un turpina ietekmēt tā kino teritoriju, kurā par prioritāti neuzskata ātras peļņas gūšanu, bet gan jēgas dzīļu preparēšanu un eksperimentus ar kino valodu!

Šajā ciklā Latvijā pazīstami kinokritikas profesionāļi un praktiķi — Viktors Freibergs, Dita Rietuma, Daira Āboliņa, Normunds Naumanis, Jānis Putniņš, Dāvis Sīmanis — iepazīstinās ar mūsdienu ārzemju kino režijas autoritāšu daiļradi. Lekcijai sekos pilnmetrāžas filma, ko piedāvā kompānija ACME. Lekciju cikls startē 23. janvārī ar Toda Heinesa filmu «Es neesmu šeit» («I’m Not There»), kas veltīta leģendārā mūziķa Boba Dilana daiļradei.

Vakara varoņi — aktrise Keita Blānšeta, amerikāņu neatkarīgā kino režijas parādība Tods Heiness un leģendārais amerikāņu mūziķis Bobs Dilans. Savdabīgajā filmā — versijā par mūziķa dzīvi — viņu spēlē seši aktieri, arī Keita Blānšeta, kas par lomu filmā saņēmusi Venēcijas kinofestivāla Volpi kausu un bijusi nominēta «Oskaram». Savukārt Bobs Dilans kļuvis par reto radošā briedumā esošo mūziķi, kuram veltīta spēlfilma.

Projektu veido biedrība «Ekrāns», Rīgas Kino muzejs un Nacionālais kino centrs, kompānija ACME un kinoteātris «Rīga». Projektu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Biļetes cena: Ls 2,50 (ar ISIC karti — Ls 2). Speciālais piedāvājums — pērkot biļetes uz septiņiem lektorijiem (uzreiz vai sakrājot septiņas biļetes no katra lektorija) astoto saņem bez maksas.

0 Komentāri