Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kinoteātri «Splendid Palace» pārņēmuši latviešu «Sēņotāji»

  • Raksts
  • Video
  • Foto
Kadrs no latviešu komēdijas Sēņotāji | Foto: Ieva Čīka/LETA

No piektdienas, 8.marta, visos Latvijas kinoteātros būs skatāma jauna un drosmīga latviešu komēdija «Sēņotāji», kas tapusi filmu studijā «Lokomotīve». Režisora Ivara Tontegodes filma stāsta par sieviešu lomu vīrieša dzīvē. Galvenais varonis atrodas triju prasīgu sieviešu ielenkumā un nespēj viņām pretoties līdz brīdim, kad nolemj meklēt dzīves jēgu un izeju no it kā bezcerīgās situācijas.

«Galvenā varoņa ādā spēs iejusties ikviens vīrietis, kam jebkad dzīvē bijušas problēmas izvēlēties pareizo ceļu. Filmas galvenais varonis Pēteris iemieso 21.gadsimta vīrieti viņa nekonkrētībā, tomēr tā nav tikai «veču filma», jo pamatā veltīta sievietēm. Triju gadu garumā tapusī filma atspoguļo manus personiskos meklējumus, domājot par to, kāds ir ideāls vīrietis. Filmā šīs eksistenciālās pārdomas risinātas caur komiski ironisku prizmu. Filma liks pasmieties pašiem par sevi un, iespējams, arī mainīt savu pasaules redzējumu un attiecību modeli. «Sēņotāji» ir neraksturīgi novatorisks un drosmīgs darbs Latvijas kino kontekstā,» uzsver Ivars Tontegode, jaunais un talantīgais filmas režisors.

Filmas galvenais varonis Pēteris ir pavisam parasts vīrietis - viņš dzīvo kopā ar valdonīgu māti un strādā lielā starptautiskā uzņēmumā, kur kolēģiem patīk par viņu pasmieties. Taču tas ir nieks, salīdzinot ar turpmākajiem notikumiem: seksuāli agresīvā priekšniece nolemj Pēteri ņemt līdzi uz Āfriku, un vienlaikus viņu sāk aplidot glītā kolēģe Milda. Apmulsis un noguris no sieviešu uzmanības, galvenais varonis kopā ar darbabiedriem dodas uz mežu lasīt psihodēliskās sēnes. Sākas ceļojums, kas pilnībā maina Pētera dzīvi.

Galvenās lomas atveido Sandra Zvīgule (priekšniece), Anete Saulīte (Pētera mīlošā kolēģe), Dace Eversa (māte), Andrejs Možeiko (Pēteris), galvenā varoņa kolēģus spēlē jaunie, daudzsološie aktieri Kristians Kareļins un Mareks Balmanis.

«Sēņotāji» pirmsākumi meklējami Ivara Tontegodes diplomdarba filmā «Apsēstība», kas 2009.gadā saņēma Lielo Kristapu kā labākā īsfilma. Lai arī filma sākotnēji tika iesniegta studentu darbu kategorijā, žūrija nolēma to ierindot profesionālajā grupā. Pēc balvas saņemšanas tika nolemts īsfilmu pārvērst pilnmetrāžas filmā, un laikposmā no 2009. līdz 2012.gadam notika dažādu epizožu piefilmēšana. Rezultātā diezgan būtiski mainījies sākotnējais scenārijs un tapis aizraujošs stāsts par sieviešu un vīriešu attiecībām ar nelielu melnā humora piedevu.

0 Komentāri