Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Baltijas jūras dokumentālo filmu forums dāvina brīvbiļetes

 • Raksts
 • Video
Foto: Publicitātes foto

No 5. līdz 9. septembrim Rīgā, Valmierā, Jēkabpilī un Liepājā norisināsies Baltijas jūras dokumentālo filmu forums. Šogad Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma programmā Citāda realitāte iekļautas filmas, kas vedīs skatītājus ceļojumā gan uz Čīli un Argentīnu Dienvidamerikā, gan Centrālāfrikas Republiku un Libēriju Āfrikā un Palestīnu Tuvajos Austrumos, kā arī uz dažādām Eiropas valstīm.

Skolēni, studenti un pensionāri, uzrādot apliecības, aicināti apmeklēt Baltijas jūras dokumentālo filmu forumu bez maksas, 30 minūtes pirms filmas seansa izņemot brīvbiļetes kinoteātru kasēs. Ar seansu programmu iespējams iepazīties Nacionālā kino centra mājas lapā («nfc.lv»).

 • Programmu atklās filma «Panka sindroms» (2012), kas seko līdzi somu pankroka grupas «Pertti Kurikan Nimipäivät» ceļam uz popularitāti - uzmundrinošai cīņai pret aizspriedumiem, kurā galveno cīnītāju lomas pārliecinoši ieņem grupas mūziķi – cilvēki ar īpašām vajadzībām. Filmas treileris:

 • Komiska absurda, bet arī pavisam nopietnu atklāsmju pilna ir islandiešu filma «Gnarrs» (2010), kas vēsta par aktiera Jouna Gnarra vēlēšanu kampaņu un uzvaru Reikjavīkas mēra vēlēšanās. Filmas treileris:

 • Virkni starptautisku balvu ieguvusī Francijas, Vācijas un Čīles kopražojuma filma «Ilgas pēc skaidrības» (2010) ir hipnotiska pastaiga Atakamas tuksnesī, kas paver jaunu skatu gan uz astronomu pētītajām Visuma dzīlēm, gan arī arheologu un Pinočeta režīma upuru sievu pārrakto bezgalīgo smilšu klajumu. Filmas treileris:

 • Sāpīgi romantiskā «Argentīnas mācība» (2011) ļauj atgriezties bērnībā, sadraudzējoties ar deviņgadīgu poļu zēnu un viņa skolasbiedri - pusaugu argentīniešu meiteni, kas līdzās rotaļām spiesta cīnīties par ģimenes iztiku. Filmas treileris:

 • Šokējoši provokatīvā dāņu režisora Madsa Brigera filma «Vēstnieks» (2011), kas saņēmusi pasaules kinofestivālu slavas dziesmas un asu Libērijas valdības kritiku, caur slēptās kameras aci atklāj diplomātu un dimantu uzpircēju darījumus Āfrikā. Filmas treileris:

 • 10 gadu garumā uzņemtā zviedru filma «Dvīņi:53 bērnības epizodes» (2011) ir tēvišķīgi sirsnīgs veltījums brāļu draudzībai, kā arī oda sirds atvērtībai un pusaudžu gadu burvībai.

 • Festivāla «Lielais Kristaps» uzvarētāja latviešu filma «Dokumentālists» (2012) krāšņas galvenās varones purva Intas vadībā aicina skatītājus aizraujošā ekspedīcijā pa dokumentālā kino profesijas labirintiem. Filmas treileris:

 • Ar īsfilmu «Trīs dienas brīvībā» (2011) – negaidīti patīkamu iepazīšanos ar cietumnieku Pjotru, kuram uz pāris dienām ļauts izbaudīt brīvību – sevi spilgti piesaka jauns poļu režisors Lukašs Borovskis. Filmas treileris:

 • Palestīnas un Izraēlas režisoru kopdarbs «5 salauztas kameras» (2011) ir nesaudzīgi atklāts un tieši tālab – iedvesmojošs apliecinājums cilvēciskumam, kas eksistē ārpus politikas un militārā spēka absurda. Filmas treileris:

5., 6. un 7. septembrī skatītājiem pēc filmu noskatīšanās būs iespēja tikties ar filmu režisoriem un piedalīties diskusijās – gan klātienē Rīgā kinoteātrī «K.Suns», gan arī ar interneta tiešraižu palīdzību Valmierā, Jēkabpilī un Liepājā.

 • Skolēniem, studentiem, pensionāriem un filmu profesionāļiem ieeja bez maksas, pārējiem skatītājiem biļetes cena ir 2 Ls. Filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā, ar subtitriem angļu valodā, nodrošinot tulkojumu arī latviski.
0 Komentāri