Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Režisores Lailas Pakalniņas kino Kuldīgā

Foto: Publicitātes foto

Šajā nedēļas nogalē saviem skatītājiem piedāvājam noskatīties režisores Lailas Pakalniņas kino. Piektdienā rādīs filmu «Pitons», savukārt sestdien filma «Picas». 

Filmas «Pitons» sižets ir par to, ka kādā skolā noticis nepatīkams starpgadījums - ir pieķēzīti skolas bēniņi. Skolas tirāns – direktore nekavējoties sāk izmeklēšanu. Nevienam skolēnam nav atļauts atstāt skolas telpas līdz vainīgais nebūs atrasts. Taču lielākā kņada sākas tad, kad pēkšņi pazūd fotogrāfa pitons. Absurda drāma ataino divas čūskas - vienu īstu, otru - pārnestā nozīmē, kuras sānu pie sāna mīt vienā skolā. 2004. gadā Starptautiskajā kinoforumā Arsenāls filma Pitons ieguvusi Starptautiskās kino kritiķu federācijas (FIPRESCI) diplomu.

Savukārt filmas «Picas» stāsts ir par diviem puišiem, kuri strādā picērijā. Oskars (gandrīz 18 gadus vecs) un Matīss (jau 18 gadus vecs) strādā par picu cepējiem. Pagaidām, protams. Attiecībā uz nākotni viņiem ir lieli plāni. Piemēram, mācības vismaz Oksfordā. Taču vienā vakarā viņi pēkšņi sagriež savu dzīvi ar kājām gaisā. Galvenās lomas atveidotājiem Paulam Iklāvam un Reinim Stabiņam Picas ir debija kino jomā. Abi jaunieši par aktieriem Lailas Pakalniņas filmā kļuvuši tieši kādas viņu aizraušanās dēļ, par ko varēsiet uzzināt filmas gaitā.

Spēlfilma «Picas» Romas Starptautiskajā filmu festivālā saņēmusi žūrijas īpašo balvu.

Sestdien pēc filmas skatītāji aicināti tikties ar filmu režisori Lailu Pakalniņu, būs iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus gan par rādītajām filmām, gan par citiem režisores darbiem.

  • Filmu sākums plkst.23:30. Uz tikšanos Pilsētas dārzā!

Sekojiet jaunumiem:

  • «draugiem.lv/goldingencinema»
  • «twitter.com/GoldingenCinema»
  • «facebook.com/GoldingenCinema»
  • «pilsetasdarzs.kuldiga.lv/goldingen-knight-cinema»
0 Komentāri