Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pirmizrāde jauneklīgiem dumpiniekiem «Kurš tad, ja ne mēs?»

  • Raksts
  • Video
  • Foto
Foto: Publicitātes foto

25.septembrī Latvijas pirmizrādi kinoteātros piedzīvos vācu režisora Andresa Feiela drāma «Kurš tad, ja ne mēs?» (Wer wenn nicht wir). Filma uzrunās gan tos, kas nav zaudējuši jauneklīgu dumpinieciskumu un vēlmi mainīt pasauli, gan sociālpolitisku notikumu vērotājus.

Filmu studija RIJA uzsāk rudens kino programmu, dodot iespēju skatītājiem regulāri redzēt kvalitatīvas, festivālos un skatītāju vērtējumā atzītas Eiropas filmas. Kā pirmo piedāvājam noskatīties Berlīnes kinofestivāla konkursa filmu «Kurš tad, ja ne mēs?» (Vācija, 2011).

Filmas pamatā ir jauno rakstnieku Bernvarda Vespera un Gudrunas Enslinas smeldzīgais mīlas stāsts, kas norisinās 60. gadu Rietumvācijā. Būdami uzticīgi rakstītajam vārdam, viņi nodibina izdevniecību, taču sākums ir visai bezcerīgs. Kad Bernvarda neuzticības dēļ vētrainās attiecības gandrīz beidzas, pāris nolemj dibināt ģimeni un pārceļas uz Rietumberlīni, lai sāktu jaunu dzīvi. Gudruna un Bernvards ienirst kreisi noskaņotajā pilsētas bohēmā un jūt sevi kā daļu no kustības, kas apņēmusi visu pasauli: studentu protesti, narkotikas un rokenrols.

Nejūtot rakstītā ietekmi uz reālās dzīves notikumiem, Gudruna Enslina pievienojas teroristiskajai Andreasa Bādera kustībai, pamet ģimeni un nonāk uz vardarbības un terorisma skatuves, kamēr Bernvards Vespers pakļauj savu veselo saprātu eksperimentiem ar psihodēliskām narkotikām, pūlēdamies beidzot uzrakstīt romānu, kurš mainītu pasauli...

Filma uzņemta pēc Gerda Koenena darba «Vespers, Enslina, Bāders. Vācu terorisma aizsākumi.» motīviem. Režisors: Andress Feiels. Lomās: Augusts Dīls, Aleksandrs Fēlings, Lēna Lauzeme.

Filma ieguvusi vairākus apbalvojumus:

  • 2011.g. Berlīnes starptautiskajā kinofestivālā filmai piešķirta Vācijas Kinomākslas teātra ģildes balva par īpaši inovatīvu darbu
  • 2011.g. Vācijas Kino balva - Bronzas godalga

SEANSI kino Splendid Palace Mazajā zālē:

  • 25.09. plkst. 18.30 Pirmizrāde!
  • 26.09. plkst. 18.30 un 21.00
  • 27.09. plkst. 21.00

Filmas garums: 124 min. Filma vācu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā

Biļešu cena 3 lati, skolēniem, studentiem, pensionāriem, uzrādot apliecību – 2.50 Ls.

Īpašais piedāvājums filmas pirmizrādes vakarā – turpinājums NABAKLAB ar kokteili un dejām 60to gadu stilā (cena 3,50 Ls). Spēlē DJ Anete Vanaga.

Biļešu iepriekšpārdošana Biļešu Serviss tirdzniecības vietās Latvijā un «bilesuserviss.lv».

0 Komentāri