Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šovakar raidījumā «Vai Rīga jau gatava?» par Pirmā pasaules kara simtgades izstādi

  • Raksts
  • Foto
Foto: Publicitātes foto

Šodien, 13. decembrī, pulksten 18.45 raidījuma «Vai Rīga jau gatava?» veidotāja Kristīne Želve ar vadītāju Evu Ikstenu-Strapcāni ielūkosies vērienīgas Pirmā pasaules kara simtgadei veltītas izstādes tapšanā. Izstādē būs skatāms iespaidīgs «kultūrslānis» jeb drupas, uz kurām, sabrūkot impērijām un kultūrvēsturiskām vērtībām, karos un revolūcijās dzima jaunas valstis - tostarp Latvija.

2014. gads ir ne tikai Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas debija, bet arī Pirmā pasaules kara simtgade, ko plaši atzīmēs Eiropā. Šim vēsturiskajam notikumam veltīta arī vērienīgā izstāde «1914», ko jau janvārī atklās izstāžu zālē «Arsenāls» reizē ar Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu. Šovakar raidījumā «Vai Rīga jau gatava?» vērosim, kā no Rundāles pils uz Rīgu ceļo Imanta Lancmaņa gadiem vāktās «drupas» - vēsturisku priekšmetu un laika zobu skartu mākslas darbu kolekcija.

Gatavojoties nākamgad plaši atspoguļot vērienīgo kultūras notikumu «Rīga 2014», Latvijas Televīzija sešās aizraujošās raidījuma sērijās ieskatīsies Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas tapšanas aizkulisēs. Līdz gada beigām katru piektdienu sešos raidījumos skatītāji kopā ar vadītāju Evu Ikstenu-Strapcāni, režisorēm un scenārija autorēm Adriānu Rozi un Kristīni Želvi iepazīst cilvēkus un notikumus, kas veido kultūras galvaspilsētas svētkus.

0 Komentāri