Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Spēlfilma «Mammu, es tevi mīlu» saņem jau astoto starptautisko kino balvu

Foto: Publicitātes foto

Spēlfilma «Mammu, es tevi mīlu» turpina apceļot starptautiski nozīmīgus kino festivālus un šī gada laikā ir ieguvusi jau astoņas kino balvas Eiropā (Vācija, Šveice, Dānija, Čehija, Baltkrievija), ASV (Losandželosa), Tuvajos austrumos (Izraēla) un Āzijā (Indija).

Filmas producente Alise Ģelze par filmas panākumiem:

«Šis rudens Jāņa Norda spēlfilmai «Mammu, es tevi mīlu» ir bijis īpaši nozīmīgs, jo filma ir ieguvusi vairākas starptautiski nozīmīgas balvas – Dānijas rakstnieku ģildes balvu par labāko scenāriju Kopenhāgenas starptautiskajā bērnu un jauniešu kino festivālā «Buster», balvu «Sudraba pils» Šveices kino festivālā «Castellinaria», kā arī diplomu par labāko scenāriju Minskas kino festivālā «Lisapad» Baltkrievijā.

Filmas režisors Jānis Nords ir tikko atgriezies no Indijas, kur Haiderabadas starptautiskajā bērnu kino festivālā «Zelta zilonis» žūrija filmai piešķīra atzinības diplomu. Pēc filmas izrādīšanas kino festivālos Haiberabadā un Džaipurā, filmas izrādīšanas tiesības ir iegādājies viens no lielākajiem bērnu kino izplatītājiem Indijā «Children’s Film Society India».

Filmas starptautiskie panākumi ir nenoliedzams apstiprinājums tam, ka vienkārši, mūsdienīgi un meistarīgi izstāstīts stāsts uz kino ekrāna spēj aizustināt jebkuru skatītāju nešķirojot tā nacionālo vai teritoriālo piederību, un filmas kvalitātes vienlīdz novērtē pašmāju skatītāji un kino profesionāļi visā pasaulē.

Šī starptautiski gūtā atzinība ir sekmējusi filmas atpazīstamību pasaulē un jau šobrīd filma ir izrādīta vairāk kā 40 starptautiskos kino festivālos visos pasaules kontinentos (Eiropā, Austrālijā, Āzijā, Dienvidamerikā, Ziemeļamerikā). Par filmu recenzijas raksta pasaules nozīmīgākie kino izdevumi un digitālie mediji (Screen, Indiewire, Variety, Hollywood Report, u.c.). Filmas izplatīšanas tiesības ir iegādājusies Dienvidkoreja un Islande. Šis ir lielisks veids kā iezīmēt Latviju lielajā pasaules kino kartē.»

Atgādinām, ka pirmie filmas panākumi bija šā gada 11.februārī, kad tā piedzīvoja pasaules pirmizrādi starptautiski nozīmīgā kino festivāla «Berlinale» sadaļā «Generation Kpluss», un ieguva starptautiskās žūrijas balvu «Grand Prix» kā labākā spēlfilma. Un jau 21.februārī kinoteātrī «Splendid Palace» filma piedzīvoja Latvijas pirmizrādi. Šobrīd filmu Latvijas kinoteātros ir noskatījušies vairāk kā 40 000 skatītāju. Jau pirmās izrādīšanas sešas nedēļas filma stabili noturējās piecu skatītāko filmu topā lielākajos Rīgas kinoteātros – «Kino Citadele», «Cinamon», «Splendid Palace» un «Multi kino».

«Mammu, es tevi mīlu» ir dinamisks attiecību trilleris par trīspadsmitgadīgu Rīgas skolnieku Raimondu un viņa māti. Kāda šķietami nenozīmīga piezīme skolā iesāk piedzīvojumiem bagātu prostitūtu, nonāk policijas redzeslokā un visbeidzot atrisina samilzušo konfliktu gan ar mammu, gan savu labāko draugu.

Galveno varoni Raimondu filmā atveido Kristofers Konovalovs no Cēsīm, savukārt viņa mammas lomā iejutusies aktrise Vita Vārpiņa. Tāpat filmā piedalās aktrise Indra Briķe, Baiba Neja, Matīss Livčāns, Alvis Birkovs un Edgars Samītis. Vairākas svarīgas epizodiskas lomas filmā atveido savas profesijas patiesi pārstāvji - policisti, ārsti, skolotāji, orķestra dalībnieki, kā arī 6.vidusskolas direktors un diriģents Haralds Bārzdiņš.

«Mammu, es tevi mīlu» ir otrā studijas «Tanka» producētā pilnmetrāžas spēlfilma. 2010.gadā pirmizrādi un plašu skatītāju atsaucību piedzīvoja Tanka veidotā un Gata Šmita režisētā komēdija Seržanta Lapiņa atgriešanās, kurā Jānis Nords bija scenārija autors.

  • Spēlfilma veidota ar «Nacionālā kino centra» un «Valsts kultūrkapitāla fonda» finansiālu atbalstu.
0 Komentāri