Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aptauja: Džimijs Hendrikss ir visu laiku labākais ģitārists

Foto: AP/Scanpix

Amerikāņu mūziķis Džimijs Hendrikss kārtējā aptaujā atzīts par visu laiku labāko ģitāristu.

Rokmūzikas leģenda ieguva pirmo vietu žurnāla «Rolling Stone» veidotajā aptaujā. Labāko ģitāristu pieciniekā iekļuva arī britu mūziķis Ēriks Kleptons, grupas «Led Zeppelin» ģitārists Džimijs Peidžs, grupas «The Rolling Stones» dalībnieks Kīts Ričardss un angļu rokmūziķis Džefs Beks.

«Man žēl cilvēku, kuriem jāspriež par Hendriksu, balstoties tikai uz ierakstos un fotogrāfijās redzamo, jo viņš bija tik neparasts,» esejā par Hendriksu raksta britu rokgrupas «The Who» ģitārists Pīts Taunzends. «Viņa spēks bija tik liels, ka gandrīz atskurbināja tos, kas bija lietojuši narkotikas.»

Redzot uz skatuves Hendriksu, Taunzends esot atteicies no centieniem kļūt par labāko ģitāristu pasaulē, atzīst mūziķis. «Es nebiju skaudīgs. Man nešķita, ka es jebkad varētu pietuvoties viņam. Man bija žēl Ērika Kleptona, kurš domāja, ka varētu pārspēt Džimiju, jo Ēriks man tik un tā šķita brīnišķīgs,» viņš atklāja.

Labāko ģitāristu simtnieku izraudzījās vairāki eksperti, tostarp rokgrupas «Phish» ģitārists Trejs Anastasio, grupas «Metallica» dalībnieks Kirks Hemets un rokmūziķis Lenijs Kravics. Desmit labākie ģitāristi:

1. Džimijs Hendrikss; 2. Ēriks Kleptons; 3. Džimijs Peidžs; 4. Kīts Ričardss; 5. Džefs Beks; 6. B.B.Kings; 7. Čaks Berijs; 8. Edijs van Heilens; 9. Dveins Olmens; 10. Pīts Taunzends.

0 Komentāri