Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zināmi britu grupas «Fink» Rīgas koncerta iesildītāji

  • Raksts
  • Video
Foto: Publicitātes foto

Piektdien, 29. septembrī, koncertzālē «Palladium» uzstāsies angļu grupa «Fink».  Divas nedēļas pirms koncerta klajā nācis grupas jaunākais albums «Resurgam», kā arī izziņoti koncerta iesildītāji.

Rīgas koncertā «Fink» iesildīs latviešu apvienība «Pacific K». Šis ir salīdzinoši jauns mūzikas projekts, kas radies 2015. gadā, apvienojoties grupas līderim Kristapam Bedrītim un domubiedriem - Naurim Babrim, Rihardam Lībietim un Kristapam Grīnbergam. Vēlāk grupas sastāvu papildinājis Toms Kursītis.

«Pacific K» muzikālo stilistisku raksturo gan akustiski mediatīvi, gan alternatīvās un indīmūzikas, gan blūza elementi. Zīmīgi, ka pie saviem ietekmes un iedvesmas avotiem bez Nika Keiva, Bena Hovarda un «Sigur Ros» mūziķi pieskaita tieši «Fink».

Pāris iepriekšējos gados grupa sniegusi vairākus koncertus, tai skaitā uz «I Love You» skatuves Positivus’16 festivālā.

Savukārt dziesminiekam, ģitāristam un komponistam Finkam (īstajā vārdā Fins Grīnols) un viņa ilggadējiem grupas dalībniekiem Timam Torntonam, un Gajam Vitakeram šis ir jau sestais studijas albums, un tā nosaukums tulkojumā nozīmē «Es atkal piecelšos».

Finks un domubiedri nebaidās eksperimentēt un albumā «Resurgam» trijotne izklausās bezbailīgāki nekā jebkad. Pats Grīnols par «Resurgam» saka: «Biju tikko atgriezies no blūza tūres, balss pārpūlēta, nagi aplauzti, pēdējās dziesmas sviedri joprojām klāja ģitāru, kad izkravāju mantas. Pirmā nedēļa [studijā] bija domāta iekārtošanai un uzstādīšanai, taču jau ceturtajā dienā mēs bijām ierakstījuši dziesmu «Resurgam»».

Albuma nosaukums radies no uzrakstiem uz 900 gadu vecas baznīcas sienas Grīnola dzimtajā Kornvolā. Tās vitālais gars jūtams cauri visam albumam, kas ierakstīts sadarbībā ar revolucionāro producentu Flood, kurš strādājis ar tādiem māksliniekiem kā U2, Warpaint, The Killers un citiem. Albums ierakstīts producenta Ziemeļlondonas ierakstu studijā «Assault&Battery». 10 dziesmas tika radītas 2 mēnešu laikā - karaliski ilgs laika posms salīdzinājumā ar iepriekšējiem «Fink» albumiem. Rezultātā mēs iegūstam dziesmu kolekciju, kuras ir gan pārliecinošas, gan dziļdomīgas.

0 Komentāri