Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kameransamblim «Altera Veritas» starptautiski panākumi

«Altera Veritas» | Foto: Reklāmas foto

Latvijas kameransamblis «Altera Veritas» ieguvis galveno jaunās mūzikas izpildījuma speciālbalvu kamermūzikas kategorijā prominentajā starptautiskajā izpildītāju konkursā «Tina Orsi Anguissola Scotti», kas notika Itālijas pilsētā Val Tidone.

27 kameransambļu no visas pasaules konkurencē kameransamblis «Altera Veritas» pēc atlases kārtas iekļuva konkursa finālā. Starptautiskā žūrija, kurā bija eksperti no Itālijas, Vācijas, Krievijas un ASV, speciālbalvu un naudas prēmiju par labāko laikmetīgās mūzikas izpildījumu vienbalsīgi piešķīra Latvijas pārstāvjiem — grupai «Altera Veritas» (Ieva Mežgaile — kokles, Anda Zaborovska — kokles, Andis Klučnieks — flauta, Marko Ojala — akordeons).

«Altera Veritas» konkursā izpildīja jaunāko latviešu kamermūziku, kas radīta speciāli grupas īpašajam sastāvam — koklēm, basa koklēm, flautai un akordeonam. Konkursa atlases kārtā tika atskaņots Ērika Ešenvalda skaņdarbs «Cryptic» un Gundegas Šmites «Eine kleine Fantasia», bet finālā skanēja Gundegas Šmites skaņdarbs «Skatoties…, sapņojot…» un Valda Zilvera «J. S. Baha tokāta un fūga re minorā».

0 Komentāri