Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krēsla: Valmieras rokfestivāla atjaunošana ir attaisnojusies

Valmieras rokfestivāla direktors Aigars Krēsla ir gandarīts par šā mūzikas notikuma atdzimšanu un sola, ka pēc gada, maija pēdējās nedēļas nogalē, Valmierā atkal tiks rīkots rokfestivāls, kurā Latvijas pazīstamākās grupas atrādīs plašākai publikai savus jauninājumus uz lielās skatuves.

«Pirms gada Valmieras rokfestivāls nenotika naudas līdzekļu trūkuma dēļ,» atgādina Aigars Krēsla. Arī šogad piesaistīt sponsoru naudu bija grūti, jo firmu atsaucība Latvijā ir samazinājusies. «Latvijas ekonomiskā situācija ir tāda, ka, lai noorganizētu lielus mūzikas pasākumus, nevar tos atpelnīt, tikai pārdodot ieejas biļetes,» uzskata A. Krēsla, secinot, ka šādu pasākumu organizēšana ir atkarīga no sponsoru labvēlības.

«Tāpēc jo īpaša ir mūziķu un rokfestivāla organizatoru pateicība Valmieras Domei par iniciatīvu atjaunot Valmieras rokfestivālu, vienlaikus arī piešķirot ievērojamus līdzekļus, lai to organizētu,» stāsta A. Krēsla.

Lai gan reklāmas kampaņa bija salīdzinoši neliela un arī laika apstākļi sākotnēji bija slikti, Valmieras rokfestivāls īsi pirms pusnakts, kad uzstājās «BI 2», pulcēja 4000 skatītājus, tai skaitā ielūgtos viesus.

«Daudzi rīdzinieki izvēlējās «Kraftwerk», citi uzskatīja, ka tik īsu brīdi pēc Gundara Mauševica bērēm nav īstais brīdis līksmot,» stāsta A. Krēsla. Arī daudzi «Fabrikas Muzikālā teātra» fani sākotnēji deva priekšroku iecienītajam pasākumam, bet pēc uzvarētāja noskaidrošanas devās uz Pauku priedēm. «Īsi pirms pusnakts bija jūtams straujš apmeklētāju pieplūdums,» teic A. Krēsla.

Viņš prognozē, ka nākamgad varētu nenotikt tik daudz mūzikas pasākumu vienlaikus, jo to organizatori saviem pasākumiem, iespējams, izvēlēsies citus datumus, zinot, ka maija pēdējās nedēļas nogalē atkal būs rokfestivāls.

A. Krēsla ir gandarīts, ka arī šis Valmieras rokfestivāls notika bez starpgadījumiem. «Vairāk nekā 50 policistu rūpējās par pasākuma drošību. Papildus jau ierastajiem kārtības sargiem teritoriju apsargāja arī policisti ar velosipēdiem,» informē A. Krēsla. Iepriekšējā rokfestivālā policija pirmo reizi patrulēja ar zirgiem, kurus ar interesi vēroja gan mūziķi un žurnālisti, gan arī klausītāji.

Arī savu galveno uzdevumu Valmieras rokfestivāls veica godam — Latvijas lielā skatuve iepazina vairākas jaunas grupas un māksliniekus, piemēram, «Vinegar Into Pearl», «Vic Anselmo», «Age of Stones», Annu Polansku, Detlef, Meldra un Johny Salamander, kā arī «Jane’s Unit», kas iespēju uzstāties rokfestivālā izcīnīja kā speciālbalvu, piedaloties Valmieras «Multikluba» rīkotajā festivālā «Stage Nr. 1». Liela bija publikas atsaucība valmieriešu «Re:Public» uzstāšanās laikā.

«Savukārt jau pazīstamās grupas iepazīstināja ar jauniem albumiem, dziesmām un risinājumiem,» stāsta Aigars Krēsla, akcentējot jauno «Z-Scars» videoklipu dziesmai «Varbūt», kā arī «Autobusa debesīs» izpildītas Imanta Kalniņa vecās dziesmas.

0 Komentāri