Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Maskavā būs piemineklis Viktoram Cojam

Maskavā netālu no Lomonosova universitātes tiks uzstādīts piemineklis lieliskajam krievu rokmūziķim, grupas «Kino» līderim Viktoram Cojam.

Ar piedāvājumu uzstādīt pieminekli Maskavas pilsētas pieminekļu komisijā vērsās Krievijas Jauniešu savienība, un komisijas priekšsēdis Sergejs Petrovs norādīja, ka šī jau ir ceturtā reize, kad izskatīts pieminekļa izvietošanas jautājums. Iepriekš ideja tika noraidīta, jo komisiju neapmierināja vietas, kur jaunieši vēlējās novietot sava elka monumentu, bet tagad viss esot kārtībā. «Tur ir daudz jauniešu, un piemineklis kļūs par pastāvīgu tikšanās vietu,» teikts komisijas galaslēdzienā.

Piemineklis jau ir izgatavots, un skulptors Aleksejs Blagosvetlovs to uzdāvinājis pilsētai. Tajā Cojs attēlots, sēžot uz motocikla ar ķiveri rokā.

Viktors Cojs gāja bojā autoavārijā 1990. gada 15. augustā šosejas Sloka–Talsi 35. kilometrā. Viņš savā automašīnā «Moskvič» ietriecās reisa autobusā «Ikarus» — milicija secināja, ka Cojs pie stūres iemidzis. Šajā vietā atrodas pats pirmais piemineklis, kas mūziķim uzsliets bijušās PSRS teritorijā.

0 Komentāri