Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Labadaba» tuvojas: Māris Šverns stāsta par «Baložu pilni pagalmi» jaunumiem

Foto: Publicitātes foto.

Jau no 6. līdz 8. augustam mūzikas festivālā «Labadaba» visiem labas mūzikas un pilnvērtīgas atpūtas cienītājiem būs iespēja trīs dienu garumā baudīt vairāk nekā četrdesmit grupu uzstāšanos. Gatavojoties festivālam, Latvijas Universitātes «Radio NABA» piedāvā intervijas ar «Labadaba» māksliniekiem, kuri stāstīs gan par paveiktiem labiem darbiem, gan nākotnes iecerēm. Pirmais «Radio NABA» studijā viesojās Māris Šverns, grupas «Baložu pilni pagalmi» dalībnieks.

LABIE DARBI JAU 16 GADUS

«Baložu pilni pagalmi», kas sarunvalodā bieži tiek mīļi dēvēta vienkārši par «Baložiem», darbojas jau 16 gadus un pa šo laiku tapušas dziesmas astoņiem studijas albumiem. Vairākas no tām nešaubīgi dēvējamas par latviešu mūzikas klasiku, kuru vārdiem publika grupas koncertos dzied līdzi arī tālāk par pirmajām rindiņām. Kā vienu no labākajiem grupas «Baložu pilni pagalmi» līdz šim paveiktajiem darbiem Māris Šverns min faktu, ka grupa joprojām pastāv, tādējādi iepriecinot savus uzticīgos klausītājus – viņiem ir iespēja grupas daiļradi klausīties ne vien ierakstos, bet arī koncertos. Māris atzīst, ka atrast kopīgu valodu piecu cilvēku kolektīvā ar atšķirīgu muzikālo gaumi ir liels sasniegums. Bez tam pašreizējā sastāvā grupa darbojas aptuveni desmit gadus, regulāri arī radio NABA topam piedāvājot jaunas un labas dziesmas.

PIRMATSKAŅOJUMI UN LEDUS VANNIŅAS LABADABĀ

Grupa «Baložu pilni pagalmi» uzkrājusi pamatīgu festivālu pieredzi un nospēlējusi neskaitāmus koncertus. Runājot par festivālu kultūru Latvijā un tajā notikušajām izmaiņām, vispirms Māris Šverns min pārmaiņas skaņas kvalitātē, kas pa šiem gadiem ir būtiski uzlabojusies: «Man ir interese uz turieni aizbraukt, jo, kā noprotu, šinī festivālā būs laba aparatūra». Tieši kvalitatīva skaņa «Labadaba» apmeklētājiem palīdzēs pilnībā izbaudīt «Baložu pilni pagalmi» sagatavoto programmu, kurā skanēs gan senākas un pastāvīgo klausītāju iemīļotas dziesmas, gan arī nedzirdēti skaņdarbi, kuri savu pirmatskaņojumu piedzīvos tieši šinī festivālā. Sarunas noslēgumā Māris Šverns atzina, ka šī vasara viņam liek nemitīgi būt ūdens tuvumā un arī festivālā «Labadaba» viņš jutīsies ļoti labi – ja ne jūru, ja ne upi vai ezeru, vismaz dušu vai vanniņu ar ledu varēs sarunāt. Tiekamies «Labadaba»!

0 Komentāri