Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Siguldā notiks Pirmie Latvijas Blūza svētki

Foto: Publicitātes foto.

«Blūzs arī Latvijā ir Blūzs!» - ar šādu devīzi Siguldas pilsdrupu estrādē 31.jūlijā notiks Pirmie Latvijas Blūza svētki - pirmais nacionālais blūza festivāls Baltijā, kurā piedalīsies visas labākās pašmāju blūza grupas.

Pirmajos Latvijas Blūza svētkos muzicēs «Ainars Pūpols & pBlues», «The Blues Gang», «Bite's Blues Band», «D11 Blues Band», «Ginta Žilinska Boogie Woogie Trio», «Hot Dogs & Jānis Vanadziņš», «Igor 'Rebel' Novikoff & Band», «Latvian Blues Band», «Mirta & Hot Acoustics», «The Twins Peek».

Papildus koncertiem būs apskatāma Baltijas pirmā un lielākā fotoizstāde par blūza un džeza tēmu “Epson Roots and Fruits”, bet «Epson blūza kinozālē» tiks rādītas septiņas filmas no projekta «Martin Scorsese presents the Blues». Darbosies blūza un džeza mūzikas ierakstu bode un kafejnīcas.

Koncertu sākums plkst. 14.00. Ieeja no plkst.13.00. Pēdējais koncerts beidzas ap 01.30. Naktī pēc pasākuma uz Rīgu dosies Blūza pasažieru vilciens. Pa ceļam uz Rīgu blūzmeņi uzspēlēs akustisko dzelceļa blūzu. Pie iekāpšanas pasažieriem būs jāpērk biļete saskaņā ar A/S «Pasažieru vilciens» tarifiem.

«Blūzs ir emocijas, kas aizrauj ar savu patiesumu. Blūzs ir enerģija, kas uzlādē ikvienu klausītāju, neatkarīgi no vecuma, maka biezuma vai dzīves uzskatiem. Blūzs ir modernās mūzikas pamats, kas paliek arī tad, kad popkultūras pārejošais uzplaiksnījums jau ir izdzisis. Blūzs ir stabila vērtība un dzīves stils. Tāds ir blūzs pasaulē un tāds ir arī blūzs Latvijā. Latvijas blūzs ir sīksti dzīvojis gadu desmitiem bez liekas izrādīšanās un pretenzijām uz popularitātes virsotnēm. Tagad tam ir pienācis laiks pielikt punktu mūzikas dzīves dīvainīša lomai un no klubu šaurības iznākt lielās skatuves gaismās, jo arī Latvijai tagad ir savs blūza lielpasākums tā vispārpieņemtajā izpratnē – zem klajas debess ar lielu skatuvi, ar brīvdabai neiztrūkstošo alu un, protams, blūzu pāri visam», stāsta pasākuma organizatori - Latvijas Blūza atbalsta biedrība.

Pirmās 500 biļetes iepriekšpārdošanā maksā 4.99 lati, pēc tam - 6.99 lati. Koncerta dienā biļetes maksās dārgāk. Bērniem līdz 10 gadu vecumam ieeja bez maksas. Biļetes var nopirkt internetā «bilesuserviss.lv» un Biļešu servisa tirdzniecības punktos visā Latvijā.

Ir padomāts arī par apmeklētajiem ar īpašām vajadzībām: transporta novietošanai ir rezervētas stāvvietas Jaunās pils teritorijā iespējami tuvu ieejai estrādē, bet koncerta norises vietā ir rezervētas sēdvietas apmeklētajiem.

Plašāka informācija pasākuma mājaslapā: «bluesfest.lv».

0 Komentāri