Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aicina uz Starptautisko Ledus skulptūru festivālu Jelgavā

  • Raksts
  • Foto
Foto: Publicitātes foto

Divpadsmito reizi Jelgavas Dome, pašvaldības aģentūra «Kultūra» ar SEB bankas atbalstu aicina uz Starptautisko Ledus skulptūru festivālu Jelgavā, kurš notiks 2010. gadā no 7. līdz 14. februārim.

Līdz novembra beigām mākslinieki varēja iesniegt savus pieteikumus un darbu skices gan individuālajām, gan komandas skulptūrām par tēmu – «Apkārt pasaulei» («Around the World»). Pieteikumi tika saņemti no 46 māksliniekiem. Dalībai festivālā žūrijas komisija apstiprināja 22 māksliniekus, pārstāvot 9 valstis – Latvija, Lietuva, Krievija, Nīderlande, Īrija, Lielbritānija, Spānija, Bulgārija un Somija. Mākslinieku redzējums par tēmu «Apkārt pasaulei» pārsteidza ar netradicionālo skatījumu, abstraktumu, filozofiskumu un pat sirreālismu, lielākoties dominēja darbi, kas atspoguļo cilvēka fantāzijas lidojumu un prāta potenciālu. Ledus skulptūru izgatavošanā tiks izmatotas kopumā 30 tonnas ledus. Šogad izvēlamies Latvijas produktu, tāpēc jau kopš augusta mēneša SIA «Frostiart Baltic» gatavo kristāldzidrus ledus blokus individuālajām un komandas skulptūrām.

Lai skatītājus priecētu ar papildus ledus mākslas objektiem (ledus bārs, u.c.) no Jelgavas apkārtnes ūdenskrātuvēm tiek izzāģēts dabīgi sasalušais upes ledus, kas tiks izmantots ledus bāra veidošanā. Bāra dizaina izveide ir uzticēta komandai, kas 2009. gada nogalē pārstāvēja Latviju 3.Starptautiskajā Ledus skulptūru festivālā «Magadanas kristāls» (Krievijā) un izcīnīja 2. vietu - skulptoram Kārlim Īlem un Mintautam Buškevics, kurš ir arī Jelgavas ledus skulptūru festivāla direktors un idejas autors. Ledus bārā darbosies bārmeņi no «POST Club», kas 13. februārī ar īpašām aktivitātēm apmeklētājiem svinēs savas pastāvēšanas gada jubileju. Ledus skulptūras festivāla ietvaros pirms diviem gadiem bija veidotas arī sniega skulptūras, vēlāk no šīs idejas nācās atteikties laika apstākļu dēļ. Ziema mūs šogad lutina ne tikai ar aukstu laiku, bet arī bagātīgu kārtu sniegu tāpēc papildus ledus skulptūrām taps Baltijā garākās sniega skulptūra ~ 16 metri, kuras izveidei tiks izmantots 100 kubikmetri sniega. Tāpat kā ledus, arī sniega skulptūra tiks veidota par tēmu «Apkārt pasaulei». Vakar, Uzvaras parkā uzsākti pirmie sagatavošanas darbi, uzstādītas veidnes, kurās tiek pildīts un blietēts sniegs.Lai nesagādātu sev neērtības aicinām ieejas biļetes iegādāties iepriekšpārdošanā jau tagad «Biļešu paradīze» kasēs visā Latvijā un Jelgavas kultūras nama kasē. Plašāka informācija par festivālu, transporta plūsmas organizāciju, transporta novietošanas iespējām festivāla laikā, kā arī cita apmeklētājiem noderīga informācija pieejama mājas lapā: «kultura.jelgava.lv».Skatītāji fantāzijas ceļojumā «Apkārt pasaulei» varēs doties festivāla noslēguma pasākumos, kas notiks no 12. līdz 14. februārim, Jelgavā, Uzvaras parkā.

0 Komentāri