Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dons dziesmā aicina uzņemties atbildību par sevi un apkārtējo pasauli

Foto: Publicitātes foto.

Dziedātāju Donu (Artūru Šingireju) viņa ceļojumi uz Indiju, ASV un citām valstīm iedvesmoja «Eirovīzijas» Nacionālās atlases finālam pieteikt dziesmu par brīvību un atbildību «My Religion is Freedom». Žūrija no 79 pieteikumiem izvēlējās 10 finālistus, tai skaitā Dona dziesmu, kas 27.februārī cīnīsies par biļeti uz konkursu «Eirovīzija 2010» Norvēģijā.

«Esmu apceļojis pus pasauli, mēģinot rast saskaņu pašam ar sevi. Šodien daudzi mūsu valsts iedzīvotāji dodas meklēt savu laimi uz citām zemēm. Viņi dodas prom no valsts, kurā nejūtas droši un laimīgi,» skaidro Dons. «Tā atziņa, pie kā nonācu gan Indijas džungļos, gan ASV piekrastē, ir tā, ka cilvēks ir laimīgs un brīvs tur, kur viņš pats tāds vēlas būt. Kaut vai atskatoties vēsturē, var redzēt, cik svarīga latviešu tautai ir bijusi brīvība. Cilvēki ar atšķirīgu etnisko un reliģisko pieredzi cīnījās par to, kam ticēja visvairāk – brīvai Latvijai. Šis varoņdarbs atkārtojās arī Baltijas ceļa laikā, kad šī ticība brīvībai apvienoja vairāk nekā miljons cilvēku. Šodien cilvēkus gan Latvijā, gan citur Eiropā ir pārņēmusi nenoteiktība un tai sekojošs izmisums. Šis atkal ir mūsu laiks, lai sadotos rokās un uzņemots atbildību par sevi un savu valsti. Ir laiks pašiem pieņemt lēmumus un pašiem lemt par savu dzīvi. Dziesma «My Religion is Freedom» ir par to, ka mana un mūsu reliģija ir brīvība. Izvēles brīvība. Ar šo dziesmu man ir gods par to atgādināt Latvijai un stāstīt arī Eiropai.»

Dziesmas «My Religion is Freedom» mūzikas autori ir komponists Zigmars Liepiņš kopā ar dēlu, kora «Kamēr...» otro diriģentu Jāni Liepiņu, savukārt teksta autors ir Ņikita Kellermans kopā ar Zigmaru Liepiņu.

«Kāpēc miljardiem dolāru tiek izmantoti postošām kara darbībām nevis cilvēku drošībai, veselībai un izglītībai? Dzīvot brīvā, drošā un laimīgā pasaulē mums ļaus katra cilvēka individuālā tieksme pēc brīvības. Būt brīvam nebūt nenozīmē darīt visu, kas ienāk prātā. Pašlaik daļa cilvēku dzīvo pēc šāda principa, bet tas bieži vien noved pie dažādām problēmām. Taču būt brīvam ir būt atbildīgam par sevi un par apkārtējo pasauli. Ja mēs to atcerēsimies, tad būsim laimīgi arī paši savās mājās,» ir pārliecināts dziedātājs Dons.

Dona izpildīto dziesmu «My Religion is Freedom» ir iespējams noklausīties «Eirovīzijas» Nacionālās atlases mājas lapā «eirovizija.lv» vai «Platforma» mājas lapā.

«Youtube» vietnes videokolāža dziesmai (lietotājs:Trusards):

www.twitter.com/Dons_Latvia

0 Komentāri