Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«City Jazz Big Band» aicina uz džeza nakti Spīķeros

«City Jazz Big Band» aicina uz džeza nakti Spīķeros. | Foto: Publicitātes foto.

Piektdien, 27. augustā plkst. 22.00 Kārļa Vanaga vadītais džeza orķestris «City Jazz Big Band» aicina uz džeza nakti Spīķeru koncertzāles pagalmā, kur tiks svinēta orķestra trīs gadu jubileja. Koncertā piedalīsies arī Arnis Mednis un jaunie talanti - Amsterdamā studējošais saksofonists Toms Rudzinskis un trompetiste no Islandes Sylvia Hlynsdottir.

Mūziķu vārdiem runājot, tas ir «pilna modernā sastāva bigbends, kurā apvienojušies jauni, talantīgi mūziķi, kurus vieno vēlme spēlēt mākslinieciski augstvērtīgu mūziku, tādējādi rodot prieku sev un klausītājiem.» Koncertā skanēs Teda Džounsa (Thad Jones) kompozīcijas «Central Park North», «Greetings and Salutations», «Groove Merchant». Kārlis Vanags atgādina, ka «Džounss ir viens no visu laiku nozīmīgākajiem bigbenda mūzikas komponistiem un aranžētājiem; viņa aranžijām raksturīga oriģināla harmoniskā struktūra, negaidīti pārsteigumi, stila un tembra kombinācijas – šī mūzika kalpojusi par iedvesmas avotu lielākajai daļai bigbenda aranžētāju visā pasaulē.» Dzirdēsim arī Matsa Holmkvista darbus «One Million Circumstance», «Summer and Winter», kā arī mūziku no šī autora jaunākā projekta «Big Band Minimalism». «Rakstot šo mūziku, autors izmantojis Stīva Reiha un Džona Adamsa minimālisma idejas un principus – tika radīts līdz šim nedzirdēts skanējums,» saka Kārlis Vanags. Vēl «City Jazz Big Band» programmā iekļauti Čika Koreas, Laila Meisa un Boba Mincera skaņdarbi, turklāt mums būs iespēja novērtēt jaundarbu – pirmatskaņojumu piedzīvos Ritvara Garozas jaunākais darbs bigbendam «Without the Present».

Bigbends salīdzinoši īsajā pastāvēšanas laikā uzstājies ar lielu daļu Latvijas vadošo džeza un populārās mūzikas dziedātāju – Intaru Busuli, Jāni Stībeli, Lindu Leen, Aishu, Arni Medni, Amber u. c., kā arī ar vairākiem instrumentālsolistiem – Uldi Marhilēviču, Raimondu Macatu, Gintu Pabērzu, Aivaru Krūmiņu, DJ Monsta. Bigbenda repertuārā ir gan klasiskās vērtības – Kaunts Beizijs, Djūks Elingtons, Kouls Porters, Henrijs Mansīni, Glens Millers, Teds Džounss u. c., gan mūsdienu aranžētāji – Tom Kubis, Bobs Mincers, Matss Holmkvists, Lails Meiss u. c., kā arī CJBB dalībnieku Ritvara Garozas un Kārļa Vanaga oriģināldarbi.

Uzrādot biļeti uz jebkuru no Spīķeru festivāla koncertiem, restorāns «Merlin» Maskavas ielā 4 (pretim Spīķeru koncertzālei) piedāvā iemalkot tasi kafijas vai iedzert glāzi alus vai sidru bezmaksas. Šo iespēju var izmantot arī pirms koncerta.

0 Komentāri